Kā apmācīt bērnu iet uz podiņu

author
2 minutes, 21 seconds Read

Visiem vecākiem agrāk vai vēlāk ir jājautā: “Kad un kā apmācīt savu bērnu?” Tas ļaus izvairīties no nevajadzīgas veļas mazgāšanas un izdevumiem par autiņbiksīšu iegādi.

Apmācība uz podiņa var ilgt vairākus mēnešus, bet var arī notikt ļoti ātri – tikai pāris dienu laikā. Noslēpums slēpjas faktā, ka dabiskā potty apmācība notiek noteiktā brīdī. Bērns var urinēt un izkārnīties pēc vēlēšanās jau no sešu mēnešu vecuma. Taču vēl nevajadzētu piedāvāt bērnam podiņu tā paredzētajam mērķim. Šajā laikā bērns aktīvi iepazīst pasauli un pēta savu ķermeni. Tāpēc tas nevarēs ilgi sēdēt mierīgi. No aptuveni 10 mēnešiem sākas tā sauktā “viena gada krīze” – periods, kad bērns vēlas būt neatkarīgs, ignorējot pieaugušo lūgumus un aizliegumus. Protams, bērns nesēdēs uz podiņa, pat ja viņš iepriekš to ir darījis bez piespiešanas. Šis “sacelšanās” periods ilgst 3 – 4 mēnešus, pēc kura var sākt attīstīt ilgtspējīgas iemaņas, lai izmantotu podiņu.

Protams, šie skaitļi ir tikai orientējoši, jo katra bērna attīstības līmenis ir atšķirīgs.

Lai podnieka apmācības process noritētu vieglāk un ātrāk, jums jāievēro daži ieteikumi. Pirmkārt, jums ir jāatsakās no autiņbiksītes – bērnam ir jāapgūst savs ķermenis, lai redzētu, kā notiek urinēšana un defekācija. Svarīga loma ir piemēram – bērni, kuri redz, kā vecāks brālis vai māsa izmanto podiņu, daudz ātrāk paši to iemācās.

Liela nozīme ir arī pareizai podiņa izvēlei. Svarīgākais ir tas, lai bērns justos ērti, sēžot uz tā. Tāpēc podiņa izmēram jāatbilst bērna vecumam. Podiņa augstumam jābūt tādam, lai bērns uz tā sēdētu ar taisnā leņķī saliektiem ceļgaliem.

Neapšaubāmi, mācību process nenotiek bez peļķēm. Šeit ir svarīgi būt pacietīgam un uzslavēt bērnu, kad viņš izmanto podiņu, kā paredzēts. Nekad neberunājiet bērnam un nelieciet viņu piespiedu kārtā uz podiņa – tas tikai radīs negatīvas asociācijas vai bailes no podiņa.

Galvenais ir neprasīt no bērna pārāk daudz – podnieka apmācībai ir nepieciešams no 1,5 līdz 2 gadiem.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: