Kā dzīve patversmē ietekmē kaķu draudzīgumu

Čehijas un Slovākijas eksperti veica pētījumu, kurā atklāja, ka kaķi, kas ilgāk dzīvo dzīvnieku patversmē, mēdz būt draudzīgāki un mīļāki.

Speciālisti gada laikā reizi divās nedēļās novēroja 158 patversmēs dzīvojošo kaķu sabiedrisku aktivitāti. Šim nolūkam viņi izveidoja piecu punktu skalu, kurā 1 punkts nozīmēja ļoti draudzīgu uzvedību, bet 5 punkti – ļoti agresīvu uzvedību.

Novērtējums tika veikts, vērojot kaķu reakciju uz cilvēka pietuvošanos un pieķeršanos. Pirmajā novērošanā 81 % kaķu ieguva vienu vai divus punktus, kas nozīmē, ka tie bija diezgan draudzīgi. Turpmākajos novērtējumos 63,6 % kaķu uzturēšanās laikā patversmē vērtējums nemainījās, bet 3,4 % kaķu uz laiku uzlaboja vai pasliktināja savu draudzīgumu. Tomēr acīmredzamās pozitīvās uzvedības izmaiņas lielākoties bija vērojamas kaķiem, kuri sākotnēji uzvedās agresīvi vai neitrāli.

Pētnieki novēroja, ka kaķu uzturēšanās ilgums patversmē korelēja ar kaķu socializēšanās līmeni pirmā un pēdējā novērtējuma laikā. Viņi secināja, ka, dzīvojot patversmēs, kaķi pierod pie patversmes darbiniekiem un izturas pret tiem mierīgāk. Turklāt eksperti konstatēja, ka kaķi ar zemāku socialitātes līmeni patversmē uzturas ilgāku laiku, savukārt uzlabota socialitāte var palīdzēt tiem ātrāk iegūt mājas.

Nākotnē darba autori plāno pētīt programmas, kas uzlabotu kaķu draudzīgumu.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Rīgas Zoodārzā atklāts Vides un izglītības centrs “Zinarium”

Mājdzīvnieku higiēna: vai kaķis ir jāmazgā?

Jau rīt: Latvijas kaķi tiek čipēti, suņi tiek pārdoti saskaņā ar jaunajiem noteikumiem

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk