Home » Kā iemācīt bērnam pareizi reaģēt uz ņirgāšanos

Kā iemācīt bērnam pareizi reaģēt uz ņirgāšanos

no Ilona Meija
0 Komentāri Ziedot

Ņirgāšanās, apsaukāšanās, naudas grābšana, kautiņi. Un ausis ir garas, un uzvārds ir smieklīgs, un pat tas, ka drēbes nav tādas, kādām tām vajadzētu būt, un par to nav jārunā. Jebkuram bērnam jauns kolektīvs ir liela emocionāla slodze, papildu stress. Mēs jums pastāstīsim, kā iemācīt bērnam reaģēt uz izsmieklu.

Nav noslēpums, ka bērni, kuri apmeklēja bērnudārzu, ir daudz labāk pielāgojušies skolai. Viņiem komandas un “līdera” klātbūtne, kam jāpakļaujas, jau ir norma. Viņi diezgan labi prot sasiet kurpju šņores, var viegli izveidot paziņas un vadīt aktīvu sabiedrisko dzīvi.

To nevar teikt par “siltumnīcas” bērniem, kuri bija Visuma mājas centrs, nelielas karavīru armijas komandieri vai leļļu karalienes.

Tieši viņiem, neskatoties uz izciliem mācību sasniegumiem un izcilo uzvedību, visbiežāk ir grūtības skolā. Tieši tos grupas vadītāji izvēlas, lai “izstrādātu” savu prātu.

Savādi, bet tikai viens bērns varēs atrisināt šo situāciju. Jūs varat viņam palīdzēt tikai ar noderīgu padomu, neko vairāk. Tieša iejaukšanās tikai pasliktinās situāciju. Pārkāpējiem tas nedarbosies, taču beidzot pazeminās jūsu bērna statusu skolā, un, visticamāk, tīzeriem tiks pievienots vēl viens – “māsa”. Kas savukārt var tevi atsvešināt no bērna. Un tur tā sauktā “skolas neiroze” ir tepat aiz stūra. Arī skolotāju nav vērts ievilkt konfliktā. Tiklīdz durvis aiz viņa aizvērsies, konflikts klasē uzliesmos ar jaunu sparu.

Bērnībā ķircinātā un mocītā upura uzvedība ieliek uzvedības modeli pieaugušā nākotnē, radot “bāreņa”, zaudētāja tēlu. Šādiem cilvēkiem vienmēr būs viens attaisnojums – “vainīgi ir citi”.

 

Ir vairāki veidi, kā mainīt situāciju.

IESAKIET SAVAM BĒRNAM

1. metode. Smiekli Paskaidrojiet bērnam, ka likumpārkāpēji gaida viņa reakciju un negatīvu. Asaras, skumjas tikai pielies eļļu ugunij. Pastāstiet viņam, ka tikai pozitīva attieksme palīdzēs pagriezt paisumu, lai cik grūti un aizvainojoši tas būtu. Padomājiet kopā: spītīgie kritiķi tērē tik daudz pūļu un enerģijas, lai jūsu bērns justos slikti, vai viņiem ir vērts organizēt brīvdienas? No sirds pasmieties par situāciju.

2. metode. Pacietība un takts
Noteikti pastāstiet savam bērnam sekojošo:
Pirmkārt, nepatikšanas nav ar to, kuru ķircina, bet gan ar to, kurš to dara.
Otrkārt, pašpārliecināts cilvēks nenorādīs uz citu trūkumiem, pat ja tie ir patiesi. Tātad, visticamāk, ķircināšanas iemesls ir banāla skaudība. Varbūt jūsu meitai ir skaistākas bizes nekā likumpārkāpējai, vai arī zēni jūsu meitai pievērš vairāk uzmanības, un tas kaitina sāncensi.
Treškārt, iesaku pievērst uzmanību citu klasesbiedru skaudības faktam.
Pārliecināt bērnu nebūs ļoti viegli, sniedziet piemērus, kas viņu pārliecinās. Lai to izdarītu, atcerieties, kura viedoklis viņam ir autoritatīvs.

3. metode “Provokācijas nederēs”
Vienaldzīgs skatiens uz likumpārkāpēju, bezemocionāla pieeja, ko sauc par “pilnīgu ignorēšanu” – arī šī metode var darboties.
Laika gaitā apmelotājs zaudēs interesi par jūsu bērnu un pāries pie cita, kurš izdalīs viņam tik ļoti nepieciešamos dusmu lēkmes un asaras.

4. metode. Nepiedzimt skaista
Ja jūsu bērnam, protams, vislabākajam un talantīgākajam, ir iemesls šaubīties par savu skaistumu, tad pastāstiet viņam, ka izskats dzīvē ir tālu no visa. Kā piemēru miniet konkrētus slavenu cilvēku sasniegumus ar nestandarta izskatu. Pastāstiet par Saveliju Kramorovu, Vudiju Alenu un citiem.

Turklāt ir iespējas komunikatīvā tuvināšanās ar klasesbiedriem.

 

PALĪDZIET SADRAUDZĒTIES AR KLASESBIEDRIEM

1. iespēja. “Pārgājieni”

Nekas nesapulcina cilvēkus kā kopā pavadīts laiks. Labi sagatavots mācību brauciens ar klasi var palīdzēt iegūt draugus un stiprināt attiecības.

Variants 2. “Sporta arēna”
Tāpat bērna ātrākai adaptācijai var pieteikt viņu kādā pulciņā vai sporta sadaļā. Un nebūtu lieki, ja turp ietu arī bērni no viņa klases. Protams, piemēram, zēnu pieteikšana balles dejās nepalīdzēs celt statusu.

 

Bieži vien vecāki mēģina vai nu iemācīt bērnam “cīnīties pretī”, vai arī sāk rīkoties paši, riskējot un riskējot, taču aizmirst, ka šādas rīcības sekas var nebūt tās patīkamākās.

 

NEPAREIZI LĒMUMI

Problēmu risināšana ar dūrēm Lielākais sliktais padoms, ko varat dot bērnam, ir problēmas risināt ar dūrēm. Protams, dažreiz tas patiešām ir visefektīvākais veids, kā likt iebiedētājiem cienīt bērnu. Bieži vien pirmklasnieka pašvērtējums paaugstinās, pat ja viņš šajā cīņā neuzvar.

Padoms: padomājiet, cik labi bērnam ir būt pārliecinātam, ka jebkuru problēmu var atrisināt ar kautiņu? Šobrīd tiek likti pamati tam, kā viņš rīkosies pieaugušā vecumā. Nebūtu lieki, izmantojot filmu piemērus, stāstus par slaveniem cilvēkiem, zvaigznēm parādīt, ka līdzās spēcīgam risinājumam ir arī citi, ne mazāk efektīvi veidi.

 
 

Cepurīte ar zvaniņiem

Dažkārt, novēršot līdera uzbrukumus, jūsu bērns var iemēģināt galma jokdari lomu. Tas ļauj jums palikt līdera ēnā, viņa aprūpē.

Viens no nepareizajiem padomiem ir atrisināt problēmu ar dūrēm.

Padoms : pastāstiet savam bērnam, ka tad, kad viņš ir uzņēmies šo lomu, viņš, visticamāk, nevarēs no tās atteikties nākotnē. Tas vienkārši netiks uztverts nopietni.

 

Pāreja vai “Skolas skrējieni”
Arī pāreja uz citu skolu nebūs izvēles iespēja. Tikai ekstremālākajos gadījumos šāds risinājums ir piemērots, piemēram, iestājoties “skolas neirozei” vai iespējamiem depresīviem traucējumiem.

Padoms: Padomājiet, vai ir garantija, ka jaunajā komandā “atsietajām kurpju šņorēm” netiks pievērsta uzmanība? Neviens! Galu galā vecajā komandā nekas netika izlemts, un bērns vienkārši aizbēga “no kaujas lauka”. Un, ja konflikts jaunajā skolā atkārtojas, tad bērnam būs liels kārdinājums pastāvīgi pāriet no skolas uz skolu.

Nav šaubu, ka jau no skolas pirmās klases ir jāizvēlas pareizā taktika, jo patiesībā tā būs derīga visu mācību laiku. Šobrīd, nevis pēc trim vai pieciem gadiem, tiek liktas rakstura iezīmes. Strauji krītošu pašcieņu būs daudz grūtāk atjaunot, nekā radīt labas attiecības klasē jau no paša sākuma. Tā nu jau no vasaras gatavojam kamanas.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.