Table of Contents
Kaķis, lai arī cik pūkains un mīlīgs nebūtu, mēdz atstāt patiešām nepatīkamu smaku pēc sevis, jo sevišķi, ja ir pienācis “kaķu laiks”, bet runcis nav kastrēts, un tas vēlas iezīmēt savu karalisko teritoriju ne tikai pie sētas koka, bet arī uz mājas durvīm, uz Tava auto un pat iekštelpās. Kā likvidēt kaķu urīna smaku?
Ja kaķis būs pasācis iezīmēt teritoriju vai nokārtoties nevēlamā vietā, tā tas arī turpināsies. Ja pieķer kaķa nedarbus svaigus, pirmais, kas jādara – tie maksimāli ātri jāsavāc, izmantojot mitrumu uzsūcošas salvetes lupatas vai absorbējošas granulas, ko parasti ber kaķa kastītē. Granulas uzsūc mitrumu lieliski, turklāt daudzi absorbenti piemēram, silikona, arī absorbē nepatīkamo aromātu. Nākamais solis ir šo kaķa atstāto pleķi izberzt ar etiķūdeni (1:1). Kad darbiņš padarīts, uzber sodu un atstāj, līdz pilnībā viss paliek sauss. Pēc tam atlikušo sodu uzsūc ar putekļu sūcēju.
Ja smaka vēl palikusi, to vietu izmazgā ar veļas ziepēm vai citu mazgājamo līdzekli, kas nesatur amonjaku. Protams, vienmēr var izmantot speciālos līdzekļus dzīvnieku urīna smakas likvidēšanai, kas iegādājami zooveikalos vai saimniecības preču veikalos.
Šajos gadījumos pēc virsmu nomazgāšanas ar mazgājamiem līdzekļiem, ieteicams notīrīt tās ar terpentīnu, etiķūdeni vai citrona sulu. Derot arī kanēļūdens, ūdens, kam pievienots jods – 15 pilieni uz litru ūdens vai gaiši rozā kālija permanganāta šķīdums.
Ja kaķis “apšpricējis” auto, tad izmanto tos pašus līdzekļus, ko tīrot cietas virsmas. Noteikti izmanto arī speciālos smakas neitralizēšanas līdzekļus. Vēl pēc kārtīgas auto un attiecīgo detaļu tīrīšanas, izmanto dzīvnieku atbaidīšanas līdzekļus – der tas pats pieminētais citrons, terpentīns, veikalos nopērkamie līdzekļi.
Kad cīnies ar kaķa atstāto smaku, šķīdumu pagatavošanai lieto aukstu ūdeni. Ja lieto mazgājamos līdzekļus, nekādā gadījumā neizmanto tos, kuriem sastāvā ir amonjaks. Ja netiec galā ar kaķa urīna smaku saviem spēkiem, pieaicini uzkopšanas servisu, kas veiksmīgi šo lietu atrisinās.