Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 14 Sekunde(-s)

Ikviens bez izņēmuma pērk trauku mazgāšanas līdzekļus, tad no šiem traukiem ēd visa ģimene un jo īpaši mazi bērni, raksta Glavcom. Tomēr daži cilvēki domā par šādu līdzekļu sastāva drošību. Par to Instagram ziņoja uztura speciāliste Tatjana Jarmošuka.

Kā tie kaitē ķermenim?

Pēc eksperta domām, trauku mazgāšanas līdzekļi ir viens no tiem produktiem, kas var nodarīt lielu kaitējumu veselībai, turklāt pilnīgi nepamanīti.

Tas ir tāpēc, ka šādu produktu paliekas ir ļoti slikti nomazgātas no trauku sienām. Jo īpaši tie nav vizuāli redzami, bet pēc katras trauku mazgāšanas uz sienām paliek līdzekļa daļiņas, kas kopā ar pārtiku un dzērieniem nonāk organismā.

Turklāt ir ļoti grūti tos pilnībā nomazgāt no traukiem.

“Lai nomazgātu tā būtisko daļu, produkts vairākas minūtes (2-3 minūtes) jāmazgā tekošā karstā ūdenī. Pagaidām vislabāk ar to var rīkoties trauku mazgājamā mašīna (uz trauku sieniņām palicis daudz mazāk mazgāšanas līdzekļa, bet tas arī paliek),” teikts ziņojumā.

Kaitīgas vielas

Uztura speciāliste stāsta, ka mazgāšanas līdzekļu galvenā sastāvdaļa ir “virsmaktīvās vielas”, kas tiek ražotas no pārstrādātiem produktiem. Tieši viņi nodrošina skaistas biezas putas un atmazgā taukus pat aukstā ūdenī.

Kopumā šīs sastāvdaļas nonāk organismā un noslogo detoksikācijas orgānus (kuru uzdevums ir organisma attīrīšana) ar toksīniem. Eksperte stāsta, ka kopumā ir reibums un saindēšanās no iekšpuses.

Tā kā tās ir mikroskopiskas devas, cilvēks šo efektu neizjūt. Tomēr, tā kā tie pastāvīgi saindē ķermeni, pēc gadiem šī ietekme joprojām notiek. Un tad cilvēks nesaprot, no kurienes rodas tā vai cita slimība, alerģija un ādas slimības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Klusais baseins: slēpts aizvainojums. Ko darīt ar apspiestām jūtām?
Next post Paredzamās bezmaksas vilcienu izmaksas Dziesmu svētku dalībniekiem