Kāda ir veselīgākā zupa?

Zupas tiek uzskatītas par vienu no veselīgākajiem ēdieniem daudzās pasaules virtuvēs. Dažas no tām patiešām satur visas nepieciešamās uzturvielas, bet par citām vienkārši nepelnīti tiek mītizēts, ka tās labvēlīgi ietekmē pieaugušos un bērnus.

Daudzi bērni vismaz reizi ir dzirdējuši frāzi: “Ēd zupu vai tev sāpēs vēders! Protams, zupai ir daudz priekšrocību, taču nevajadzētu ticēt visām leģendām.

Kā stāsta PRO Bērnu klīnikas galvenā ārste Jekaterina Loseva, ir vairāki mīti, kas tiek nodoti no paaudzes paaudzē.

Gastrīta pamatcēlonis

Pastāv izplatīts viedoklis, ka hronisks gastrīts attīstās no zupas trūkuma ikdienas uzturā. No šādas kaites parasti baidās bērniem, bet pieaugušie diezgan bieži pakļaujas šādiem trikiem. Pagājušā gadsimta 70. gados ārsti neatlaidīgi pārliecināja cilvēkus, ka gastrīta pamatcēlonis ir nepietiekams uzturs. No šīs teorijas radās mīts par zupu.

Gastroenterologi apgalvoja, ka buljoni dod mums enerģiju, nodrošina organismu ar ekstraktvielām, kas stimulē gremošanu. Tomēr zupas, kas vārītas ar gaļu, var kaitēt organismam, jo, gatavojot dzīvnieku izcelsmes produktus, var izdalīties antibiotikas, hormoni un augšanas stimulatori.

Ieguvumi bērniem

Daudzas mammas ir pārliecinātas, ka zupa ir obligāts ēdiens bērna uzturā. Tiek uzskatīts, ka bez šķidra ēdiena bērnam var sāpēt vēders. Šajā gadījumā ir tas pats, kas gastrīta gadījumā. Nav nekādas saiknes starp zupu un sāpēm. Bieži bērns sūdzas par sliktu pašsajūtu, lai izvairītos no piespiedu ēdināšanas.

Nav nepieciešams piespiest bērnu ēst buljonu, ja viņš to nevēlas. Pilnvērtīgai attīstībai pietiek ar sabalansētu un daudzveidīgu olbaltumvielu, dārzeņu un tauku uzturu pusdienu laikā. Bērni ar vislielāko apetīti apēdīs kotleti un makaronus un visu to noskalo ar ūdeni. Jums nav nepieciešams vārīt tos pašus dārzeņus, ja jūsu mazulis pret to iebilst. Tos var pasniegt svaigus.

Zupas trūkums bērna ikdienas ēdienkartē nekaitēs viņa kuņģim un neizraisīs gastrīta attīstību. Spriediet paši, daudzās pasaules valstīs nav pieņemts regulāri gatavot pirmos ēdienus. Piemēram, ASV bērni zupu neēd katru dienu, taču statistika liecina, ka gastropatoloģija tur sastopama tikpat bieži kā Krievijā.

Kāds ēdiens ir nepieciešams kuņģim?

Bērnībā mums vairākkārt tika stāstīts, ka kuņģis bez karsta un šķidra ēdiena pienācīgi nedarbosies. Bet vai tas tiešām tā ir? Lieta tāda, ka uzņemtā ēdiena temperatūrai jābūt komfortablai, ne augstākai par 65 °C. Pretējā gadījumā cilvēks var izraisīt mutes dobuma vēža attīstību. Ne tikai buljonam, bet arī kotletēm, tējai un kafijai jābūt komfortablā temperatūrā.

Tas pats attiecas arī uz šķidro pārtiku. Neapšaubāmi, mūsu organismam ir nepieciešama ikdienas šķidruma uzņemšana, lai uzturētu ūdens līdzsvaru. Taču nav svarīgi, vai dzerat zupu, ūdeni, tēju vai sulu.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Ārsti brīdina nesēdēt tualetē ilgāk par 10 minūtēm. Kāpēc?

“McDonald’s” ēstuvēs ASV fiksēts baktērijas E. coli uzliesmojums. Viens cilvēks miris

Apkures sezona sākusies – kā pasargāt acis no sausā gaisa ietekmes?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk