Kāds ir visgrūtākais vecums suņiem? 

0
(0)

Sarežģīts vecums ir tad, kad pusaudži pārstāj paklausīt saviem vecākiem, kad no viņiem vairākas reizes jāprasa viens un tas pats un kad šķiet, ka viņi apzināti visu dara savādāk, nekā tiek prasīts. Izrādās, ka tik grūtu vecumu pārdzīvo ne tikai cilvēki, bet arī suņi.

Notingemas universitātes un Ņūkāslas universitāšu pētnieki veica eksperimentu ar vairākiem desmitiem jaunu labradoru, zelta retrīveru un viņu krustojumiem: kinologi un svešinieki pavēlēja “sēdēt”, un suņi vai nu paklausīja nekavējoties, vai arī atteicās paklausīt un bija jākomandē vēlreiz. atkal. (Šīs šķirnes parasti tiek audzētas kā suņi-pavadoņi, tāpēc viņiem jāpakļaujas ne tikai tiem, kas tos apmāca, bet arī tiem, kam tie vēlāk tiek doti.)

Suņu uzvedība tika salīdzināta pēc pieciem mēnešiem līdz 8 mēnešiem. Piecos mēnešos suņi paklausīja gan saviem saimniekiem, gan svešiniekiem, bet astoņos mēnešos sākās problēmas: suņi pārstāja paklausīt dresētājam, bet bija pārāk gatavi paklausīt svešiniekiem. Astoņi mēneši atbilst pusaudža vecumam, un Biology Letters rakstā tika atklāts, ka jo sliktākas bija pusaudžu suņu attiecības ar viņu saimnieku-dreseri, jo vairāk viņi bija gatavi paklausīt svešiniekam. Kas atkal līdzinās cilvēku pusaudžiem, kuri aktīvāk meklē autoritāti ārpus ģimenes, jo sliktākas ir attiecības ar tuviniekiem.

Autori papildus aptaujāja 285 suņu īpašniekus un suņu trenerus, kuri strādāja ar labradoriem, zelta retrīveriem un vācu aitu suņiem par to, kā suņu psiholoģija mainās jauniem suņiem. Patiešām, astoņos mēnešos, pēc suņu audzētāju domām, suņiem sākās grūts vecums: ja no pieciem līdz astoņiem mēnešiem viņi bija labi apmācīti un ātri izpildīja komandas, tad astoņos mēnešos viņus apmācīt kļuva daudz grūtāk, un suņi apstājās. izpildot pat tās komandas, kas bija labas.iemācījies agrāk.

Grūtības augt parasti tiek skaidrotas ar hormoniem (lai gan šajā jautājumā ir dažādi viedokļi) un izmaiņām smadzenēs, kas attīstās. Acīmredzot hormoni un smadzeņu pārveidošana notiek ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem, un būtu interesanti uzzināt, kādiem zīdītājiem jaunībā ir grūts vecums.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »