Kaķumētra – ko tā dara kaķim, kaitīga vai izdevīga

3 minutes, 51 seconds Read

Neuzkrītošs garšaugs ar spilgtu, pikantu smaržu neatstāj vienaldzīgu nevienu kaķi. Kad mājā parādās šis apbrīnojamais augs, atmosfērā kaut kas smalki mainās, un visi kaķi nedaudz trako.

Ko kaķumētra iedarbojas uz kaķiem
Tas viss ir saistīts ar šī auga ēterisko eļļu, kas satur nepetalaktonu. Tā iedarbība aktivizē kaķa baudas zonas, kas izraisa kaķa eiforijas stāvokli. Šī specifiskā “piparmētru” eiforija ir līdzīga seksuālam apmierinājumam.

Kas zina, kā viņi to ir izstrādājuši, zinātnieki?

Česteris, piemēram, no kaķumētras šādu gandarījumu nejūt. Bet viņš pats savām acīm ir redzējis, ka šīs asti un svītras saturošās radības kļūst neķītras, tikai nopūšot šo brīnumaino zālīti!

Cik ilgi tas darbojas un vai tas nav kaitīgs?
Tas ilgst līdz 20 minūtēm. Pēc 20 minūtēm, pat ja kaķumētra nav noņemta, tās iedarbība pārtraucas. Kaķis vienkārši pārstās uz to reaģēt un sāks uzvesties pavisam normāli. Un nē, tas nav kaitīgi. Tas nozīmē, ka tas nemaz nav kaitīgs un ir pat noderīgs!

Tomēr ir arī atrunas. Ja kaķis kopumā ir agresīvs un garīgi nestabils (tādi ir arī starp cilvēkiem), kaķumētras iedarbība uz to ir neparedzama. Tas nozīmē, ka tas var nākt par labu, bet tas var padarīt kaķumētru vēl nepaklausīgāku.

Kaķumētra uz dažādiem kaķiem iedarbojas atšķirīgi. Dažus tas uzlādē ar enerģiju, uzmundrina, citus nomierina. Dažas no tām to tikai nobauda, bet citas apēd. Vairumā gadījumu smarža dod kaķiem enerģiju, bet kaķumētras ēšana tos nomierina, lai gan iespējams arī pretējs efekts. Bet kopumā tikai pozitīva ietekme. Izņemot, kā jau teicām, ārprātīgos.

Tā kā kaķu uzvedība šīs nevainīgās zālītes ietekmē atgādina narkotiku ietekmi uz cilvēkiem, atbildīgi un pārdomāti kaķu īpašnieki jautā – kā ir ar atkarību un atkarību? Jā, ir atkarība. Ja jūs bieži palutināsiet savu kaķi ar kaķumētru, viņš drīz vien vispār pārstās tam pievērst uzmanību. Nav atkarības. Nav nepieciešama mijiedarbība ar šo noslēpumaino augu kaķim nerodas, devas palielināšana 🙂 nav nepieciešama, sadalījumi arī 🙂

Kā kaķumētru var izmantot kaķa labā
Pat veterinārārsti iesaka kaķa augsto saistību ar augu, ko sauc par kaķumētru (vai piparmētru, nosaukumā ir variācija), izmantot labā. Pirmā un visbiežāk izmantotā lieta ir kaķu mētras lietošana jebkurā formā, lai koriģētu kaķa uzvedību.

Ja kaķis ir satraukts par pārcelšanos uz jaunu vidi vai ja viņam būs grūts brauciens automašīnā vai vilcienā, kaķumētra nomierinās un nomierinās kaķi. Jūs varat, piemēram, ievietot pārnēsātājā maisiņu ar sausu kaķu mizu. Vai arī ielieciet maisiņu uz kaķa gultas, pie kuras vēlaties pieradināt kaķēnu.

Mājdzīvnieku preču veikalos pārdod dažādus kaķumētras aerosolus kaķu pieradināšanai pie skrāpēšanas stabiem, guļvietām, pārnēsātājiem utt. Tie visi darbojas ļoti labi.

Такие игрушки, в которые вшита сухая трава кошачьей мяты, можно купить в зоомагазинах и в интернет-маркетплейсах. Это фото из Яндекс-маркета.
Šīs rotaļlietas, kurās iešūta kaltēta kaķumētras zāle, ir pieejamas zooveikalos un tiešsaistes tirdzniecības vietās. Šis ir fotoattēls no Yandex Market.

Kam kaķumētra nav kaķumētra

Tomēr ir līdz pat 30 % kaķu, kas vispār nereaģē uz kaķumētru. Tā ir individuāla īpatnība, kas neko īpašu nesaka un neko neietekmē, izņemot to, ka daži prieki un pozitīvas stimulēšanas metodes atkrīt. Kaķiem šī īpatnība ir iedzimta.

Tātad kaķumētra kaķiem ir tikai noderīga. To var izmantot, lai veicinātu un pat koriģētu kaķa uzvedību. Un, ja kaķis nereaģē uz kaķeni, tas neko nenozīmē. Visticamāk, tā ir tikai individuāla kaķa īpatnība. Tas nenozīmē, ka kaķis ir slims vai ka ar to kaut kas nav kārtībā.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: