Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 7 Sekunde(-s)

Cilvēki mirgo apmēram 15 reizes minūtē. Cik bieži mirgo kaķi? Šķiet, ka viņiem plakstiņi vispār nekad nav jāaizver. Vai viņi mirkšķina?

Protams, jūs nevarat pārspēt kaķi, kas skatās. Kaķi ir dabiski plēsēji, tāpēc viņu organisms ir maksimāli pielāgots sekot un noķert upuri. Tāpēc mūsu mīluļi un viņu lielākie radinieki mielojas ļoti reti, lai “neapmīļotu” pārtiku. Turklāt viņi to dara zibenīgi ātri – cilvēka acīm ir ļoti grūti pamanīt kaķa mirkšķināšanas brīdi.

Jā, pat tad, ja kaķis jums zaudē žirglošanas spēlē, jūs to, visticamāk, nepamanīsiet. Tas viss kaķa acs īpašās uzbūves dēļ. Atšķirībā no mums šiem dzīvniekiem ir trešais plakstiņš jeb mirkšķis. Tas atrodas acs kaktiņā tuvāk degunam un ir paredzēts tikai mirkšķināšanai un gļotādas mitrināšanai. Pateicoties tam, kaķis mirkšķinot neaizver plakstiņus, kā to dara cilvēks.

Mirgotāja izmantošana ir daudz izdevīgāka, jo tas ļauj ātrāk mirgot un nepārtraukti sekot līdzi savam upurim vai ienaidniekam. Starp citu, saskaroties ar ienaidnieku vai citām briesmām, kaķi parasti pārstāj mirgot pavisam, pat ja izmanto mirgotāju. Fiksēts skatiens un ļoti platas acu zīlītes liecina, ka kaķis ir gatavs uzbrukt.

Taču dažkārt kaķi tomēr aizver acu plakstiņus, it kā ņirgājoties. Pētījumi liecina, ka šādi dzīvnieki sazinās savā starpā un ar cilvēkiem. Žaunāšanos un mirkšķināšanu sauc arī par “kaķu skūpstiem” – šādā veidā dzīvnieks pauž savas siltās emocijas pret “sarunu biedru”. Ja kaķis izdara šādas zīmes, vislabāk ir tikpat lēni mirkšķināt pretī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Veterinārārsts iesaka spēlēties ar kaķi divas reizes dienā
Next post Cik ilgi suns var izdzīvot bez ēdiena un ūdens