Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 26 Sekunde(-s)

Kaķu īpašnieki ļoti labprāt baro savus mīluļus no rokām. Šādi viņi izrāda savu gādību un mīlestību. Tomēr veterinārārsti stingri iebilst pret šo “ēdināšanas paradumu”, jo tas var būt ļoti kaitīgs dzīvniekam.

1001sovet skaidro, kāpēc kaķus nedrīkst barot ar rokām.

Ja kaķis ir pieradis, ka viņu pastāvīgi baro no rokām, ar laiku tas var atteikties vienkārši ēst no bļodas. Patiesībā ir mājdzīvnieki, kas sēž šķīvja priekšā un gaida, kad saimnieks tos pabaros.

Papildus tam, ka ne vienmēr ir laiks vai vēlme to darīt, tas var arī kaitēt dzīvniekam. Dažkārt saimniekiem ir jādodas atvaļinājumā vai komandējumā uz ilgu laiku. Tāpēc kaķis tiek atstāts citiem cilvēkiem, kas par to rūpējas. Tas nozīmē, ka dzīvnieks viņus nepazīst un neuzticas viņiem pietiekami labi, lai ēstu no viņu rokām. Turklāt jāņem vērā faktors, ka kaimiņiem vai radiniekiem var nebūt tik daudz laika, lai ar karotīti pabarotu jūsu kaķi.

Šādā gadījumā dzīvnieks arī saņems papildu stresu. Jūsu dzīvnieks ne tikai uz laiku paliks bez saimnieka, bet arī būs izsalcis, jo ir pārtraukts viņa ierastais ēšanas “rituāls”.

Jāņem vērā arī tas, ka barošana no rokas ir iespējama tikai ar cietu barību. Savukārt kaķim ir nepieciešama arī šķidra barība.

Pastāv arī viedoklis, ka barošana no rokas nenokļūst dzīvnieka organismā tā, kā vajadzētu, radot gremošanas sistēmas grūtības. Tas var izraisīt arī nepareizu sakodienu. Šādā veidā barojot kaķi, tā bieži vien galva tiek uzmesta uz augšu, kas viņam nav dabiski.

Tāpēc, ja jums ir ieradums palutināt savu mīluli ar ēdienu no savām rokām, jums no tā būs jāatbrīvojas. Izņēmums var būt gadījuma rakstura našķi laiku pa laikam vai tad, kad kaķis ir slims un pārāk vājš, lai ēstu pats.

Ja esat tikko dabūjuši kaķēnu, pieradiniet viņu ēst no bļodas uzreiz, lai nākotnē nerastos problēmas ar barošanu.

[wpforms id=”1148″]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Kuru šķirņu suņi tiek uzskatīti par vispaklausīgākajiem?
Next post Vai zupai ir jābūt jūsu uzturā: uztura speciālists stāsta patiesību