Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 36 Sekunde(-s)

Mēs visi zinām, cik ļoti kaķiem patīk gulēt. Viņi to dara 16 stundas dienā! Daži pūkaini dod priekšroku gulēt vienatnē, savukārt citi dod priekšroku glāstīties ar mums.

Bet saimnieki dalās divās nometnēs!

  • Daži nevēlas pidžamu, kas pārklāta ar vilnu, viņi baidās, ka sapnī ir saspieduši mājdzīvnieku, un viņi paši nevēlas pamosties ar savām ķepām. 
  • Citi var gulēt tikai ar kaķi, jo viņš nomierina un sasilda pēc smagas dienas!

Ja vēl neesi izlēmis, kurai nometnei pievienoties, iesakām vispirms saprast, kāpēc mājdzīvniekam vajadzētu gulēt ar tevi:

1. Siltuma avots

Mazam dzīvniekam ir daudz nepatīkamāk zaudēt ķermeņa siltumu nekā mums. Tāpēc kaķi vienmēr meklē vietu pie radiatoriem, zem saules vai mūsu gultā! Miega laikā cilvēka ķermenis rada daudz siltuma, īpaši viņa galva. Tāpēc naktī mājdzīvnieks mēdz “sēsties uz kakla”!

2. Drošība

Kaķi tumsā nejūtas īpaši pārliecināti. Viņu jau tā sliktā redze tumsā palīdz vēl mazāk. Tāpēc palikt tuvu mīļotajam īpašniekam ir ļoti gudrs lēmums!

3. Smaržu valoda

Vienā gadījumā jūsu kaķis vienkārši vēlas atzīmēt jūsu gultu ar savu smaržu. Jo vairāk viņš tajā rīvēsies un ripinās, jo skaidrāk būs, kurš te ir noteicējs!

Citā gadījumā kaķis vēlas pavadīt laiku gultā, jo smaržo pēc tevis! Nu saimnieka smarža atgādina rūpes, pieķeršanos un drošības sajūtu.

4. Daudzveidība

Ja jūs gulētu 15-20 stundas dienā, vai jūs gulētu tikai vienā vietā? Protams, nē! Galu galā to var izdarīt gan plauktā, gan mājā, gan krēslā. Jā, un dažādās pozās! Lai nekļūtu garlaicīgi, tavs kaķis izmanto visas iespējas, arī guļ ar saimnieku.

Un pēdējais padoms:

Ja jūsu mājdzīvnieks guļ ar jums, bet pamostas daudz agrāk, viņš var pamodināt arī jūs. Dažiem cilvēkiem tas varētu patikt, bet daži var vienkārši traucēt!

Pirmā saimnieka reakcija ir pabarot kaķi. Bet paturiet prātā, ka tas tikai pastiprinās mājdzīvnieka galvā domu, ka saimnieks IR jāpamodina! Galu galā jūs pats pastiprināt šo uzvedību ar pārtiku.

Tāpēc, ja dodaties atvaļinājumā vai pat strādājat no mājām un vēlaties pietiekami izgulēties, atbrīvojieties no šī ieraduma sev un savam mīlulim!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Insider: Realme GT Neo 5 ar Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 mikroshēmu un uzlādi līdz 240 W tiks prezentēts 8. februārī
Next post Kā kaķi zina, kad viņu saimnieks nāk mājās?