Kāpēc mājas kaķi murrā: zinātnieki ir atklājuši savas iecienītākās parādības noslēpumu

Kaķu murrāšana ilgu laiku palika noslēpums ekspertiem. Tika uzskatīts, ka tikai lieli dzīvnieki spēj radīt zemas frekvences skaņas ar garu balss saišu palīdzību. Tomēr kaķi murrā, neskatoties uz jebkādiem zinātniskiem postulātiem.

Zinātnieki no Austrijas, Čehijas un Šveices ir apvienojuši spēkus, lai saprastu, kāpēc mājas kaķi rada raksturīgu murrāšanu, kas šķietami ir pretrunā dabiskajiem dabas likumiem. Pēc daudziem eksperimentiem un rūpīgas iegūto datu analīzes zoologi atklāja šīs unikālās parādības mehānismu.

Kaķi murrā, jo viņu balss saitēs ir mazi spilventiņi, kuru diametrs nepārsniedz 4 milimetrus. Tie ir saistaudi, kuros ieausti kolagēna un elastīna pavedieni. Tieši šie neuzkrītošie veidojumi rada murrāšanu balss saišu pašpietiekamu vibrāciju dēļ. Vienkārši sakot, kaķi murrā, jo elpo.

Tajā pašā laikā mājdzīvniekiem nav pastāvīgi jāstrādā saites, lai viņi murrātu. Smadzeņu sūtīts sākuma signāls ir pietiekams, lai radītu pasīvu aerodinamisko efektu, kas rada kaķu īpašniekiem pazīstamas skaņas.

Pēc zinātnieku domām, tie norāda, ka mīlulis ir apmierināts ar saziņu ar cilvēku un ir gatavs to turpināt. Starp citu, daudzu pētījumu rezultāti apstiprina murrāšanas ārstnieciskās īpašības. Starptautiskas zinātnieku grupas dalībnieki izklāstīja savus argumentus un secinājumus rakstā, kas publicēts žurnālā Current Biology.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Rīgas Zoodārzā atklāts Vides un izglītības centrs “Zinarium”

Mājdzīvnieku higiēna: vai kaķis ir jāmazgā?

Jau rīt: Latvijas kaķi tiek čipēti, suņi tiek pārdoti saskaņā ar jaunajiem noteikumiem

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk