Kāpēc manam bērnam sāp rokas un ko es varu darīt?

Bieži vien vecāki pamana šādu parādību, kad bērnam nolobās āda uz rokām. Šo stāvokli var izraisīt dažādi iemesli, un ir ļoti svarīgi parādīt mazuli ārstam, lai noskaidrotu, kas izraisīja šādu patoloģiju. Zīdaiņu āda ir plānāka un jutīgāka nekā pieaugušajiem. Tas bieži tiek pakļauts agresīviem ārējiem faktoriem un reaģē uz dažādiem negatīviem procesiem, kas notiek ķermeņa iekšienē.

KAŠĶĪGAS ROKAS BĒRNAM: CĒLOŅI

Ādas lobīšanos var pavadīt nieze un nelieli pūslīši, bet tā var būt arī bez simptomiem. Lai saprastu, kāpēc tas ir noticis, jāatceras, kā bērns ir juties pēdējās dienās, ko viņš ir ēdis un ko viņš ir darījis. Pirmais, kas jādara, ir jāatrod cēlonis. Kas tas varētu būt:

  1. Šo stāvokli visbiežāk izraisa alerģiska reakcija. To var izraisīt tādi pārtikas produkti kā olas, zemenes, medus vai citrusaugļi. Taču biežāk sastopams ādas lobīšanās iemesls ir nepareiza kosmētikas un mazgāšanas līdzekļu izvēle.
  2. Nav nekas neparasts, ka vitamīnu trūkuma dēļ bērniem sāpo rokas. Īpaši A un E vitamīna trūkums ietekmē ādu..
  3. Daudz bīstamāks lobīšanās cēlonis ir infekcijas slimības, piemēram, šindeles, kašķis vai sēnīte. Tās var noteikt, veicot ārsta pārbaudi.
  4. Arī mazu bērnu āda var reaģēt uz nelabvēlīgiem ārējiem faktoriem. Ja viņi ir pakļauti sausam iekštelpu gaisam, salam un vējam ārā, viņu rokas dažkārt var kļūt nodilušas.
  5. Šis saslimšanas cēlonis parasti ir skarlatīns. Šī infekcijas slimība var būt gandrīz bez simptomiem un atgādināt kakla iekaisumu. Bet pēc izveseļošanās āda uz rokām un kājām sāk ļoti slikti lobīties un vaskoties.

Ja paši nevarat noteikt cēloni, vērsieties pie pediatra. Tomēr ārsta apmeklējums jebkurā gadījumā ir laba ideja.

KO DARĪT, JA BĒRNA ROKU ĀDA LOBĀS?

Ja vecāki pamana šo ādas stāvokli uz bērna rokām, viņiem vispirms jākonsultējas ar ārstu un jāveic pārbaude. Neizzinot cēloni un to nenovēršot, nekāda ārstēšana nebūs efektīva. Āda arvien vairāk lobīsies, un tas var izraisīt komplikācijas.

Sēnīšu slimības, psoriāze, atopiskais dermatīts un smags vitamīnu deficīts jāārstē ar īpašiem medikamentiem. Ja ārsts nav atklājis ādas lobīšanās cēloni, varat palīdzēt bērnam paši.

  • Nomainiet visu kosmētiku, ar kuru saskaras mazuļa āda. Izvēlieties produktus, kas nesatur krāsvielas, smaržvielas vai citas ķīmiskās vielas.
  • Pārliecinieties, ka jūsu mazuļa uzturs ir pareizs. Iekļaujiet vairāk A, C, D un E vitamīnus saturošu pārtikas produktu.
  • Pasargājiet bērna rokas no vēja un sala. Un iekštelpās, lai cīnītos ar sausu gaisu.
  • Lai atjaunotu mazuļa ādu, uz skartajām vietām jāuzklāj īpašs krēms: “Boro Plus, Bepanten, Radevit vai A un E vitamīnu eļļas šķīdumu.

Neaizmirstiet, ka jebkurš no uzskaitītajiem līdzekļiem jālieto, konsultējoties ar ārstu. Uz spēles ir likta jūsu bērna veselība.

Ja jūsu bērna roku āda ir plankumaina, tas liecina par nopietnām veselības problēmām. Tāpēc jums vajadzētu pievērst lielāku uzmanību viņa stāvoklim un neļaut procesam noritēt pašplūsmā.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Piektdienas horoskops: 1. novembris

Ceturtdienas horoskops: 31. oktobris

Indiešu stila lēcu zupa

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk