Svīšana miegā ir bieži sastopama problēma. To var izraisīt ne tikai augsta istabas temperatūra vai pārāk silta sega, bet arī nopietna slimība.
Ir divas faktoru grupas, kas izraisa svīšanu naktī – ārējie un iekšējie.
Ārējie faktori
Ārējos faktorus ir daudz vieglāk novērst, jo viss, kas jums jādara, ir nedaudz jāmaina savi ieradumi.
Augsta iekštelpu temperatūra
Iekštelpās var būt karsts ne tikai vasarā, bet arī apkures sezonā. Tas ir viens no visbiežāk sastopamajiem svīšanas cēloņiem telpās. To var mazināt, vienkārši pirms gulētiešanas izvēdinot guļamistabu un regulējot radiatorus.
Nekvalitatīvi ķermeņa kopšanas līdzekļi
Piemēram, ūdenī nešķīstoša dušas želeja, pārāk taukains šampūns vai ķermeņa krēms. Tas bloķē sviedru dziedzerus un mazina svīšanu.
Gultasveļa
Problēmas ar svīšanu var radīt arī gultasveļa, kas izgatavota no sintētiskiem audumiem vai mākslīgiem pildījumiem. Piemēram, poliesteris – šis materiāls nav elpojošs. Vislabākā izvēle ir gultasveļa, kas izgatavota no kaliko, kokvilnas vai lina.
Iekšējie faktori
Iekšējie faktori visbiežāk ir saistīti ar patoloģiskiem stāvokļiem un slimībām. Piemēram, dažādas infekcijas naktī pavada drudzis.
Arī somatiskas neinfekciozas slimības var pavadīt svīšana. Tie ir aptaukošanās, hipovitaminoze (nepietiekama vitamīnu uzņemšana organismā), D vitamīna trūkums. Bērniem hipovitaminoze D jeb rahīta sindroms gandrīz vienmēr ir saistīts ar svīšanu.
Arī cukura diabēts un vairogdziedzera darbības traucējumi var izraisīt svīšanu naktīs.