Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Daudziem suņu īpašniekiem ir tipisks priekšstats par suni, kas spēlējas ar savu asti. Bet vai jūs saprotat, kāpēc jūsu mīlulis tā rīkojas? Kā norāda eksperti, dažkārt tas var būt sarkanais karogs.

Reizēm šķiet, ka, dzenoties pakaļ astei, suns var pārvērsties rotējošā ritenī un vienkārši aizlidot! Taču, lai cik tas būtu amizanti un izklaidējoši, labāk suni no šī ieraduma atradināt.

Eksperti joprojām pilnībā neizprot šīs uzvedības patiesos iemeslus. Tomēr lielākā daļa ekspertu ir vienisprātis, ka pakaļdzīšanās pakaļ savai astei ir veids, kā izteikt savas vajadzības un socializēties.

Pētnieki min vairākus iemeslus, kāpēc suņi tā rīkojas, tostarp rotaļīgumu (vai pārmērīgu enerģiju), vēlmi pēc uzmanības vai aizraujošu notikumu, piemēram, barošanas vai pastaigas, gaidīšanu. Dažos gadījumos šīs rotaļas iemesls var būt trauksme vai neapmierinātība.

Bristoles Universitātes Veterināro zinātņu skolas pārstāve Beta Loftusa (Beth Loftus) stāsta: “Zinātniskajā literatūrā nav daudz informācijas par to, kāpēc suņi dzenas pakaļ savām astēm. Mēs domājam, ka šo uzvedību var ietekmēt ģenētika un paša suņa raksturs, kā arī vide suņa dzīves pirmajās 16 nedēļās. Taču mēs tikai spekulējam, mēs īsti nezinām, ko šī uzvedība nozīmē suņu labsajūtai.”

Veterinārārsti iesaka analizēt situācijas, kurās jūsu kucēns sāk šādi uzvesties. Tas var ne tikai norādīt, ka sunim trūkst, piemēram, kustību, bet arī palīdzēt novērst traumas. Bieži vien suņi sāk košļāt astes, tādējādi radot sev sāpes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Kāpēc kaķiem un suņiem patīk, ja tos glāsta?
Next post Sliktā veiksme: kāpēc tiek uzskatīts, ka melnie kaķi nes nelaimi