Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 24 Sekunde(-s)

Jau sen zināms, ka par īpašiem tiek uzskatīti kaķi, kuru krāsojums ir sarkans, melns un balts. Daudzi uzskata, ka tie saviem saimniekiem nes laimi un veiksmi.

Senā Ēģipte

Šī ideja parādījās jau senos laikos. Tātad jau Senajā Ēģiptē trīskrāsainie kaķi bija īpaši cienīti un izcēlās starp parastās krāsas radiniekiem. Visbiežāk šādus mājdzīvniekus pie sevis ņēma dievietes Bastetas kulta kalpotāji, kas tika attēlota kā kaķis vai kā sieviete ar kaķa galvu.

Dieviete Basteta bija mājas, auglības, sieviešu un mājdzīvnieku, īpaši kaķu, aizbildne. Viņa bija arī prieka un jautrības dieviete.

Saskaņā ar leģendu Bastetas vecāki bija saules dievs un mēness dieviete Hatora. Basteta bija tik slavena, ka mirušo kaķu īpašnieki kā sēru zīmi skūtās uzacis. Un, ja cilvēks tīši vai netīšām nogalināja kaķi, viņam draudēja nāvessods.

Japāna

Pasaulslavenajām Maneki-Neko kaķu figūriņām no Japānas tradicionāli ir trīs krāsas. Mūsdienās kaķa figūru ar paceltu šūpoļu vai aicinošu ķepu uzskata par veiksmes simbolu un talismanu bagātības piesaistīšanai. Šīs figūriņas parasti novieto mājās vai darba vietās.

Maneki-Neko kļuva slavens kaķis, pateicoties leģendai par nabadzīgu klosteri, kad lietainā laikā tas aicinājis (vilinājis ar ķepu) bagātu viesi uz pieticīgo klosteri.

Tas notika tieši brīdī, kad zibens trāpīja kokā, zem kura slēpās princis, un viņš, pateicībā par glābšanu, dāvāja mūkiem bagātīgas dāvanas. Jāatzīmē, ka klosteris darbojas arī mūsdienās. Katru gadu tajā tiek rīkoti svētki, kas veltīti trīskrāsainajam kaķim, kurš nesa laimi un veiksmi.

Slāvu pasaule

Tāpat kā Senajā Ēģiptē, arī slāvi uzskatīja trīskrāsaino kaķi par labklājības un auglības simbolu.

Saskaņā ar ticējumiem šādi kaķi palīdzēja sievietēm atvieglot dzemdību sāpes, kā arī dāvāja veselību jaundzimušajiem bērniem, par ko tos dēvēja par “vecmātes kaķiem”.

Tā, pateicoties senajām leģendām, trīskrāsainie kaķi ieguva nebijušu popularitāti un tika uzskatīti par laimīgiem.

Avots: gorodche

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ko nedrīkst barot kaķim: produktu saraksts
Next post Astroloģiskā prognoze visām Zodiaka zīmēm no 27. novembra līdz 3. decembrim