Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 33 Sekunde(-s)

Suņi ir meistari lūdzot ēdienu! Ja kaķis mēģinās vienkārši nozagt no jūsu šķīvja garšīgu vistas gabaliņu, suns izvēlēsies viltīgu manipulāciju – kucēna acis. Un kā jūs varat pretoties?!

Protams, ēdiens no mūsu galda ne vienmēr ir labs suņiem. Dažkārt tas var nodarīt vairāk ļauna nekā laba, pat ja esat pārliecināts, ka barība ir piemērota jūsu mīlulim, un esat tūkstoš reižu devis sieru/vistas gaļu/cepienu.

Liverpūles Universitātes suņu uztura speciāliste Džordžija Vudsa-Lī (Georgia Woods-Lee) saka, ka, ja vēlaties sunim dot našķi no sava galda, tad vislabākais variants ir dārzeņi.

Lieta tāda, ka suņi vairāk novērtē pašu faktu, ka saņem gardumu no mīļotā cilvēka, nevis garšu, tāpēc labāk dot priekšroku uzturvērtībai, nevis garšas īpašībām.

“Ēdiens ir vairāk degviela nekā jebkas cits,” saka Vuds-Lī. “Suņi netērē daudz laika, lai nogaršotu barību. Parasti to norij ļoti, ļoti ātri.”

Vēl daži dārzeņu plusi

Daudzi mājdzīvnieki mūsdienās ir aptaukojušies. Karaliskās Veterinārās koledžas 2021. gadā veiktā pētījumā konstatēts, ka Apvienotajā Karalistē katram 14 sunim ir liekais svars.

Pētījumi arī liecina, ka suņiem ar lieko svaru ir īsāks mūža ilgums, zemāka dzīves kvalitāte un biežāk sastopamas dažas nopietnas slimības, tostarp artrīts, elpošanas problēmas, sirds slimības, diabēts un daži vēža veidi.

Tāpēc vēl viens veģetāro našķu suņiem ieguvums ir samazināt kopējo kaloriju daudzumu uzturā, jo speciālie našķi ir ļoti kalorijām bagāti.

Vuds-Lī arī ieteica dažus dārzeņus. “Tumšzaļie kabači ir mani iecienītākie, jo tajos ir daudz ūdens un ļoti maz kaloriju. Lielākajai daļai suņu tie patīk, un viņi burtiski var tos ēst, līdz tie ir ārā no ausīm. Ķirbīšu ēšana nerada nekādas nelabvēlīgas sekas,” saka veterinārārste.

Arī citi “zaļie ūdeņainie dārzeņi” ir piemēroti, piemēram, arbūzi, ziedkāposti, gurķi un Briseles kāposti. Tomēr burkāniem ir kategorisks “nē”, jo tajos ir aptuveni četras reizes vairāk kaloriju nekā kabačos. Tāpat paturiet prātā, ka daži augļi un dārzeņi suņiem ir bīstami: ķirši, citrusaugļi, sīpoli un ķiploki, gandrīz visi zaļumi, selerijas un vīnogas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Septiņi neparasti fakti par kaķiem
Next post Veterinārārsts iesaka spēlēties ar kaķi divas reizes dienā