Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 0 Sekunde(-s)

2024 gada 1. janvārī stāsies spēkā 38 likumi vai to grozījumi, kā arī vairāki desmiti valdības noteikumu un pašvaldību saistošo noteikumu.

No jaunā gada pirmās dienas stāsies spēkā vairākas svarīgas izmaiņas likumos, kas skars tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Tā, piemēram, no 2024. gada 1. janvāra minimālā alga palielināsies par 80 eiro pirms nodokļu nomaksas – tā būs 700 eiro. Līdz ar to mainīsies arī minimālās stundas algas aprēķināšana, atlaišanas pabalstu, minimālā sociālā pabalsta un uzturlīdzekļu ieturējumu aprēķināšana u. c. izmaiņas.

No 1. janvāra mainīsies arī dažas nodokļu likmes un akcīzes nodokļi. Mikrouzņēmumu nodoklim turpmāk būs vienota likme – 25 % neatkarīgi no apgrozījuma, kas nepārsniedz mikrouzņēmumiem noteikto apgrozījuma maksimālo robežu. Palielināsies akcīzes nodoklis azartspēlēm, kā arī alkoholam un tabakas izstrādājumiem un dabas resursu nodoklis. PVN likme svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām palielināsies no 5 līdz 12 procentiem. Stāsies spēkā grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas uzliks par pienākumu bankām maksāt nodevu, lai kompensētu zaudējumus hipotekāro kredītu ņēmējiem.

No jaunā gada stājas spēkā valodu grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas aizliedz priekšvēlēšanu reklāmu oficiālajā vēlēšanu laikā izmantot citā valodā, nevis valsts valodā. Izņēmums ir Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanas, kurās ir atļauti tulkojumi ES oficiālajās valodās, bet aģitācijas kampaņa latviešu valodā ir jāizvieto tuvumā un redzamāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Iekšējā informācija parādīja Huawei Nova 12 Ultra izskatu un dalījās ar dažām jaunā produkta īpašībām
Next post Viss būs labi! Bet ne visiem – eksperti ir stāstījuši, kas mūs sagaida 2024. gadā.