Kas notiek, pilnībā atsakoties no piena produktiem: viss nav slikti

Loading

Ņemiet vērā, ka, ja jums nav laktozes nepanesības, jums nav obligāti pilnībā jāpāriet uz jaunu diētu.

Ne mazums cilvēku mīl saldo saldējumu ar šokolādes skaidiņām vai svaigu mocarellu uz picas, Taču, piemēram, aptuveni 65 % ASV iedzīvotāju piena produkti ir nevis sapņi, bet gan pārtikas murgs. Cilvēki ar laktozes nepanesību neizražo pietiekami daudz fermenta laktāzes, kas ir atbildīgs par laktozes – piena cukura – sadalīšanu glikozē un galaktozē. Tādējādi laktoze nonāk tieši resnajā zarnā, nevis tiek pārstrādāta vai uzsūkusies organismā, un tas var izraisīt vēdera pūšanos, caureju un gāzu veidošanos.

Dzīve ar laktozes nepanesamību

Lielākajai daļai cilvēku ar laktozes nepanesību ir primārā pakāpe: tas ir, iespējams, ka viņi kādreiz, piemēram, bērnībā un bērnībā, ir gremojuši laktozi, bet vēlāk, lietojot piena produktus, viņiem radās diskomforts (kaut arī ne pilnīgi acīmredzams).

Ja ārsts nosaka, ka jums ir laktozes nepanesība vai alerģija pret piena produktiem, būtu prātīgi tos izslēgt no uztura. Tad var sagaidīt pozitīvas pārmaiņas: no liekā svara zuduma līdz ādas stāvokļa uzlabošanai.

Kuņģa diskomforts izzudīs. “Kad organisms nespēj sašķelt laktozi, tas rada skābes un gāzes gremošanas traktā, un tas izraisa sāpīgus kuņģa krampjus, vēdera pūšanos un gāzu veidošanos,” saka reģistrētā dietoloģe Bridžeta Zeitlina.

Liekais svars izzudīs. Laktoze ir cukurs, un cukurs var veicināt svara pieaugumu. Cukura patēriņa samazināšana ir viens no pirmajiem soļiem, ko daudzi cilvēki sper ceļā uz svara zaudēšanu.

Mainīt tualetes laiku. “Caureja rodas tāpēc, ka laktozes nepanesība palielina ūdens daudzumu resnajā zarnā, kad jūs lietojat piena produktus,” skaidro Zeitlin. – “Izslēdzot šo pārtikas produktu grupu, jums būs “normālas izkārnījumi”. Arī aizcietējums var būt piena produktu nepanesības simptoms. Lai gan tas nav tik bieži sastopams kā caureja.

Jūsu āda uzlabosies. “Mūsu organisms atbrīvojas no atkritumiem un toksīniem trīs veidos: urinējot, izkārnījumos un caur porām,” saka Zeitlins. Un, ja esi jutīgs pret piena produktiem, šī jutība var izpausties caur ādu kā baltie punkti, pinnes, izsitumi un pat ekzēma. Daži pētījumi liecina, ka piena produkti ir saistīti ar paaugstinātu pinnes risku jauniešiem, taču, lai apstiprinātu šos secinājumus, ir nepieciešami ilgāka termiņa pētījumi.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: