Ķekavā ūdenssaimniecības tarifs pieaugs uz pusi, bet kanalizācijas tarifs – vairāk nekā divas reizes

author
1 minute, 23 seconds Read

No šodienas SIA “Ķekavas nami” ūdenssaimniecības tarifs pieaugs uz pusi, bet kanalizācijas tarifs – vairāk nekā divas reizes, portālu informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

No šodienas līdz 30.aprīlim ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,15 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 3,03 eiro ar kubikmetru.

Savukārt no 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,24 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 3,20 eiro par kubikmetru.

Salīdzinot ar esošajiem tarifiem, kuri ir spēkā kopš 2013.gada, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no nākamā gada 15.janvāra pieaugs par 0,41 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 1,63 eiro.

“Ķekavas nami” nodrošina ūdens saimniecības pakalpojumus Ķekavā, Daugmalē, Katlakalnā, Krustkalnos, Odukalnā, Rāmavā, Valdlaučos un Vimbukrogā.

Tarifu pieaugums saistīts ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksu izmaiņām. Pēc šobrīd piemēroto tarifu spēkā stāšanās komersants veicis ieguldījumus ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošanā un paplašināšanā, kā arī valstī notikušas izmaiņas nodokļu likumdošanā, mainījusies elektroenerģijas iegādes cena, pieaugušas degvielas izmaksas.

Cenas kāpums saistīts arī ar SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa izmaiņām, jo “Ķekavas nami” Valdlauču ciemam iepērk dzeramo ūdeni no “Rīgas ūdens”, bet visus savāktos notekūdeņus, izņemot Daugmales ciemā, nodod attīrīšanai “Rīgas ūdenim”.

“Ķekavas namu” apgrozījums 2021.gadā bija 4,278 miljoni eiro, bet zaudējumi – 51 187 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”. Uzņēmums reģistrēts 1997.gadā, un tā pamatkapitāls ir 7,277 miljoni eiro. Kompānija pieder Ķekavas novada pašvaldībai.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: