Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 18 Sekunde(-s)

Kopš decembra sākuma Ķīnā ir miruši gandrīz 60 000 cilvēku ar COVID, sestdien paziņoja Pekinas veselības aizsardzības iestādes, ko Pasaules Veselības organizācija nosauca par “ātru un intensīvu infekcijas vilni” valstī.

Iepriekš varas iestādes bija reģistrējušas zemu nāves gadījumu skaitu, kopš pagājušajā mēnesī tika atcelti drakoniskie COVID nulles ierobežojumi. Taču starptautiskie veselības eksperti bija izteikuši nopietnas šaubas par oficiālajiem skaitļiem, ņemot vērā ziņojumus par garām rindām krematorijās un aplēsēm par inficēšanās līmeni no 80 līdz 90 procentiem dažās valsts daļās.

No 8. decembra līdz 12. janvārim Ķīnas slimnīcās bijuši 59 938 ar COVID saistīti nāves gadījumi, sestdien notikušajā mediju brīfingā sacīja Nacionālās veselības komisijas Medicīnas administrācijas biroja vadītājs Dzjao Jahui.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) atzinīgi novērtēja jaunāko datu publiskošanu un aicināja Pekinu turpināt informācijas apmaiņu. Ģenerāldirektors Tedros Ghebreyesus sestdien runāja ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas direktoru Ma Sjaoveju.

“Kopējā epidemioloģija, kas atspoguļo ātru un intensīvu slimības vilni, ko izraisa zināmi Omicron apakšvarianti ar lielāku klīnisko ietekmi uz gados vecākiem cilvēkiem un tiem, kuriem ir pamatslimības, ir līdzīga infekcijas viļņiem, ko piedzīvojušas citas valstis, kā arī paaugstināts spiediens. par veselības pakalpojumiem,” teikts PVO paziņojumā .

Kopš decembra sākuma ar Covid mirušo cilvēku vidējais vecums bija 80 gadi, un 90 procenti bija 65 gadus veci vai vecāki, paziņoja Ķīnas varas iestādes. Lielāko daļu nāves gadījumu izraisīja COVID un citu slimību kombinācija, piebilda varas iestādes.

Ķīna ir kritizēta par pārredzamības trūkumu attiecībā uz uzliesmojuma mērogu. Pagājušajā mēnesī Pekina mainīja veidu, kā tā definēja COVID nāves gadījumus, skaitot tikai tos, kuri nomira no vīrusa tieši izraisītas elpošanas mazspējas — definīcija, pēc PVO teiktā , ir pārāk šaura.

 

Avots – POLITICO.EU

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Apvienotā Karaliste noliedza informāciju par uzbrukuma helikopteru Apache AH64 E pārvietošanu uz Ukrainu
Next post Turciju satricina 4,9 magnitūdas zemestrīce