Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 5 Sekunde(-s)

Laikraksts South China Morning Post ziņo, ka Ķīnas armijai ir slepena hiperskaņas ballistiskā raķete. To sauc Dongfeng-27 (DF-27). Ķīna nav oficiāli paziņojusi par šo ieroci.

Kas ir zināms

Vidēja darbības rādiusa hiperskaņas ballistiskā raķete ir bijusi Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas dienestā vairāk nekā četrus gadus, atsaucoties uz izdevuma South China Morning Post avotu. Tas spēj uzbrukt ASV militārajām bāzēm Āzijas un Klusā okeāna reģionā un ārpus tās.

Neskatoties uz to, ka Ķīna DF-27 slēpa, ASV Aizsardzības ministrija pieminēja šo raķeti savā 2021. gada pārskatā. Dokumentā bija norādīts, ka raķetes palaišanas attālums ir līdz 8000 km, kas ir pietiekami, lai sasniegtu mērķus Havaju salās, un ātrums pārsniedz 10 000 km/h.

Raķete parādās arī izlūkošanas dokumentos, kas šī gada sākumā parādījās plašsaziņas līdzekļos. Jo īpaši tiek atzīmēts, ka 25. februārī Ķīnas Tautas atbrīvošanas armija veica veiksmīgu DF-27 pārbaudi. Dokumenti liecina, ka raķetei ir lielas iespējas iekļūt ASV pretraķešu aizsardzības sistēmā.

Amerikas Savienotās Valstis, reaģējot uz DF-27 attīstību, nolēma stiprināt pretraķešu aizsardzības sistēmu Guamā. Uz salas ir izvietotas pretgaisa raķešu sistēmas Patriot, un notiek darbs pie THAAD sistēmu uzstādīšanas.

2024. finanšu gadā Pentagons ieguldīs 1,5 miljardus dolāru, lai stiprinātu Guamas pretgaisa aizsardzību. Papildus THAAD un Patriot salu aizsargā Aegis sistēma.

Avots: scmp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Nezināms jūras kamikadzes drons uzbruka pirmajam Krievijas izlūkošanas sakaru kuģim “Ivan Khurs” Melnajā jūrā
Next post EGS ir sākusies kulta lomu spēles Fallout: New Vegas bezmaksas izplatīšana ar visiem papildinājumiem