Ķīna spēja izgaismot “mākslīgo sauli” 403 sekundes, kas ir gandrīz četras reizes vairāk nekā iepriekšējais pasaules rekords

Ķīnas zinātnieki turpina strādāt pie “mākslīgās saules”. Eksperimentālajam progresīvajam supravadošajam tokamakam (EAST) kodolsintēzes reaktoram izdevās uzstādīt jaunu pasaules rekordu augstas temperatūras plazmas uzturēšanas ilguma ziņā.

Kas ir zināms
“Ķīnas “mākslīgā saule” kārtējā testā spēja darboties 403 sekundes. Iepriekšējais pasaules rekords bija tikai 101 sekunde.

Jaunā ierīce vēl nav gatava atklāt savu eksperimentu datus. Pagaidām eksperti patur noslēpumā gan reaktora darbības režīmu, gan temperatūru, ko tas spēja sasniegt. Nav precizēts arī plazmas veids.

Tiek uzskatīts, ka zinātniekiem izdevās plazmā esošos elektronus sakarsēt līdz 120 miljonu grādu pēc Celsija temperatūrai. Tieši šī josla tika iegūta, kad reaktors šo temperatūru noturēja 101 sekundi. Iepriekš EAST bija noturējis līdz 70 miljoniem grādu pēc Celsija un līdz 160 miljoniem grādu pēc Celsija uzkarsētu elektronu plazmu attiecīgi 1056 un 20 sekundes.

Pasaules rekords jonu plazmas noturēšanā pieder Dienvidkorejas reaktoram KSTAR – 100 miljoni grādu pēc Celsija 30 sekundes. Jāatzīmē, ka jonu sildīšana plazmā ir priekšnoteikums kodolsintēzes reakcijas sākšanai.

Šim nolūkam jonu plazmas temperatūrai ir jāpārsniedz 100 miljoni grādu pēc Celsija. Tā kā joni ir smagāki par elektroniem, to uzsildīšanai nepieciešams gandrīz par 100 % vairāk enerģijas.

Avots: scmp

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Izraēla intensīvi uzbrūk mērķiem Libānā

Jaunākajos satelītattēlos parāda, kas pēc eksplozijas palicis pāri no krievu munīcijas noliktavas Tveras apgabalā

Lidmašīna tiek novirzīta pēc tam, kad pasažiere ēdiena kastē atrod dzīvu peli

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk