Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 28 Sekunde(-s)

Atcerieties teicienu: klusos ūdeņos ir velni? Man tas ir par noklusētām, neizpaustām jūtām.

Ko darīt ar apspiestām jūtām?

Atcerieties teicienu: klusos ūdeņos ir velni? Man tas ir par noklusētām, neizpaustām jūtām. Mierīgs un šķietami miermīlīgs cilvēks pēkšņi eksplodē dusmās, pēkšņi pamet darbu vai pārtrauc attiecības. Tiek sagrautas attiecības ar mīļiem cilvēkiem vai karjera, jo cilvēks ilgi izturēja un kādu dienu kaut kas kļuva par pēdējo pilienu. Viņš vienkārši nevarēja to izturēt. No šādas situācijas varēja izvairīties, ja spētu sajust savas robežas un pasniegt tās citiem, raksta Gestaltclub.

Kā noteikt, ka tiek turētas “nepatīkamas” sajūtas?

Spriedze organismā. Sāp mugura, muskuļi uz tās ir cieti. Bieži saspiediet žokli. Bieži vien sāp galva.

Asa ātra sirdsdarbība, tahikardija. Panikas lēkmes.

Apkārtējie šķiet dusmīgi, nedraudzīgi, un viņiem ir sliktas domas par tevi.

Partnera rīcība ir kaitinoša, taču jūs domājat, ka tie ir sīkumi un jums nevajadzētu par tiem runāt.

Ja jūsu vecāki ir emocionāli noslēgti un visu piedzīvo sevī, iespējams, ka jūs jau kopš bērnības esat iemācījušies tikt galā ar jūtām.

Miega traucējumi. Grūtības aizmigt vai pamosties agrāk nekā parasti.

Tiek uzskatīts, ka aizvainojums ir divu jūtu apvienojums: sāpes un dusmas. Emocionālās sāpes signalizē, ka tevi kaut kas ir sāpinājis. Tonis, frāze vai darbība bija pārāk nepatīkama. Dusmas rodas kā reakcija, lai mobilizētu enerģiju, lai aizstāvētu savas robežas.

Ir iekšēji aizliegumi piedzīvot un izpaust jūtas. Tas ir, pastāv uzskati par to, kā pareizi justies un uzvesties. Piemēram: “Es nekad nedusmojos, tikai vājinieki sēž un jūtas bēdīgi, jums jābūt pacietīgam, un viss izdosies.” Kad emocijas sakrājas, netiek atpazītas un izteiktas, notiek “sprādziens”. Tad dažreiz nejaušs cilvēks saņem reakciju par visu, kas ir sakrājies. Emociju reaģēšanas stāvoklī nav iespējams vadīt konstruktīvu dialogu. Ja šāds uzliesmojums noticis, ir svarīgi vispirms nomierināties un pārdomāt, ko vēlaties teikt un kad esat gatavs sadzirdēt sarunu biedru.

Emocijas uzkrājas šādi: cilvēks bija nepatīkams, sāpināts, bēdīgs, nobijies, viņš bija dusmīgs. Brīdī, kad viņš jutās neērti, kaut kas notika. Kaut kā cilvēks tika galā ar savām jūtām. Un likās, ka viņi neeksistē.

Visticamāk, ka viņš ne pārāk labi spēj atpazīt jūtas, emocijas, sajūtas. Ja šīs prasmes nav, tad apziņu sasniedz tikai ļoti spēcīga pieredze, bet vāja netiek uztverta un uzkrāta. Šis mehānisms tiek iegūts bērnībā ar noteiktu audzināšanu vai sarežģītiem notikumiem.

Ideālā gadījumā ir svarīgi pārdzīvot emocijas: izjust sāpes, ievainojumu, būt skumjam, dusmīgam. Vislabāk ir atpazīt un novērst sajūtu un izteiksmes traucējumus kopā ar psihoterapeitu. Jūs nepamanāt sevī dažus mehānismus, jo tie ir kļuvuši pieraduši.

Izzinot sevi, būs sāpīgas vietas, kuru ejot svarīgs otra cilvēka atbalsts un vērīga līdzdalība. Emociju apspiešana ir aizsardzības mehānisms, kas palīdzēja jums izdzīvot. Šāds veids, kā tikt galā ar grūtībām, paliks jums, bet jūs varat uzzināt, kādas metodes jūs joprojām izmantojat, kuras vēlaties apgūt.

Jutīgumu uzlabo ne tikai psihoterapija, bet arī jebkura uzmanība pret savu ķermeni: fiziskās aktivitātes, smērēšanās ar krēmiem, masāža un meditācija. Varat sākt ar izsekošanu, vai jums ir ērti sēdēt, vai esat noguris, vai vēlaties ēst un ko, vai vēlaties nodarboties, sazināties vai būt vienatnē. Interesējieties par sevi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Horoskopi 24 aprīlis 2023 gada
Next post Kā trauku mazgāšanas līdzekļi nemanāmi kaitē organismam – eksperts