Home » Ko darīt, ja partneris visās problēmās vaino jūs

Ko darīt, ja partneris visās problēmās vaino jūs

no Ilona Meija
0 Komentāri Ziedot

Ir nepatīkami, ja par visu tiekam vainoti. Īpaši situācijās, kur mēs tiešām neesam vainīgi. Taču daudzi cilvēki, tostarp mūsu partneri, bieži izmanto šo taktiku, nevis mēģina pieņemt un atrisināt problēmas. Starp citu, mēs paši to varam neapzināti.
Jebkurā gadījumā vienkārši paciest šo uzvedību un izjust uzspiestu vainas sajūtu nav labākais risinājums. Tas var novest pie tā, ka partnera ieradums vainot mūs visās nepatikšanās tikai kļūs stiprāks. Lai tiktu galā ar pastāvīgām vīrieša apsūdzībām, varat izmantot šos padomus.

Mēģiniet kādu laiku atkāpties

Kad cilvēks emociju uzplūdā mūs par kaut ko apsūdz, viņš acīmredzami nav noskaņots dialogam. Tātad jūs varat kādu laiku attālināties no viņa. Sakiet: “Es vēlos, lai mūsu saruna būtu konstruktīva, nevis tikai par apsūdzībām. Es atgriezīšos pēc 15 minūtēm, un tad varēsim runāt mierīgāk.”

Mērķis ir maigi pateikt partnerim, ka jums un viņam ir nepieciešams laiks, lai nomierinātos un padomātu par jūsu turpmāko dialogu. Nesaki to pārāk skarbi vai nemini konkrētu laiku.

Pēc tam dodieties uz citu istabu, lai dotu apsūdzētājam iespēju atdzist un nomierināties. Pēc šāda attāluma jūs patiešām varēsit veidot konstruktīvāku dialogu.

Neiesaistieties aizsardzībā vai emocionāli

Daudzi strīdi beidzas ar to, ka apsūdzētais aktīvi pierāda savu nevainību. Bieži vien tas izpaužas kliegšanā vai desmitiem argumentu uzskaitīšanā aizstāvībai. Vai pretī vainojot savu partneri.

Tā vietā, lai nekavējoties aizstāvētu sevi un pārtrauktu savu partneri, ļaujiet viņam runāt. Un parādiet, ka saprotat, ko viņš vēlas jums pateikt.

Ja tiešām pie kaut kā esi vainīgs, tad pārrunā ar viņu, kā vari atrisināt šo problēmu. Un, ja aprakstītajā situācijā neesi vainīgs, neuzbrūk, bet mierīgi un bez emocijām aizstāvībā izklāsti vairākus faktus.

Jo mazāk emociju mēs paužam, jo ​​grūtāk ir ar mums manipulēt. Bieži vien mūsu partneri zina mūsu emocionālos izraisītājus un izmanto tos, lai pierādītu, ka viņiem ir taisnība. Un pieklājība un mierīgums viņus mulsina.

Neuztveriet viņa komentārus personīgi

Tas ir ļoti grūti, īpaši situācijās, kad apsūdzības kļūst pārāk personiskas. Piemēram, tavs partneris tā vietā, lai teiktu, ka viņam ir vajadzīgs atbalsts, pārmet tev cietsirdīgu attieksmi. Vai arī viņš atļaujas kritizēt tavu izskatu un personiskās īpašības jebkurā ērtā situācijā.

Atcerieties, ka pat mums tuvākā cilvēka vārdi ne vienmēr ir patiesi. Apsūdzētāji atļaujas šādus komentārus izteikt dažādu iemeslu dēļ: vieniem šī komunikācijas metode dod pārliecību, savukārt citam tā gribas ar mums manipulēt un ietekmēt visus sāpju punktus.

Jo biežāk mēs aizbildināmies vai mēģinām kaut ko pierādīt apsūdzētājam, jo ​​lielāka vara viņam ir pār mums. Un, kad mēs esam mierīgi, jo neuztveram to kā patiesību un personīgi, kļūst daudz grūtāk mūs kontrolēt un pārliecināt par kaut ko.

Pašapziņa ir galvenais ienaidnieks tam, kurš jūs apsūdz. Tas nozīmē, ka jūs nepiekritīsit viņam vai nedarīsit to, ko viņš vēlas, jo viņš lika jums šaubīties par sevi.

Vienmēr ir rezerves plāns

Cilvēki, kuri mēdz vainot citus, var būt neuzticami. Piemēram, apsolot tevi sagaidīt no lidostas un to nedarīt. Tajā pašā laikā viņi patiesi apsūdzēs jūs par apzinātu biļešu ņemšanu neērtam lidojumam, lai viņi nevarētu pietiekami gulēt.

Tavs partneris var uzstāt, ka esi vainojams viņa rīcībā, cenšoties attaisnot viņa rīcību un viņa paša acīs nešķist sliktāka. Šādos gadījumos jums vienmēr ir jābūt rezerves rīcības plānam, lai tas nebūtu atkarīgs no partnera noskaņojuma. Piemēram, izsauc taksometru un nenoskaidro, kuram ir taisnība un kuram nav.

Neļaujiet savam partnerim sevi mainīt

Katram no mums ir savi principi, vērtības un skatījums uz dzīvi. Partneri, kas visbiežāk vaino, vēlas panākt, lai mēs veiktu dažas izmaiņas. Un bieži vien tie nav vērsti uz mūsu prasmju un īpašību uzlabošanu. Gluži pretēji, viņi vēlas, lai mēs viņiem justos ērti – to viņi panāk, liekot mums justies vainīgiem.

Šāda taktika var izraisīt pat toksisku kaunu – hronisku stāvokli, kad uzskatām sevi par sliktu, nevis savu nepareizo rīcību. Vairāk par viņu varat uzzināt šeit.

Kad mēs ilgu laiku tiekamies ar partneriem, kuri mūs vaino par visu, mēs varam sākt šaubīties par saviem uzskatiem. Bet jo vairāk mēs šaubāmies, jo vieglāk ar mums manipulēt. Tāpēc, pirms pieņemat citu lēmumu, padomājiet, vai tas ir jūsu vai citu uzspiests.

Nedodiet savam partnerim padomu

Lai vainotu cilvēkus, padomi, kas noveda pie neveiksmes vai nebija noderīgi, ir vēl viens iemesls, lai norādītu uz mūsu kļūdām. Lai gan atbildība par to, vai izmantot padomu, faktiski gulstas uz viņiem. Tāpēc atsakieties komentēt nākamreiz, kad jūsu partneris nāks pēc padoma, pat ja viņš uzstāj.

Runājiet ar savu partneri no sirds uz sirdi

Bieži vien ieradumam vainot citu cilvēku ir dziļāki iemesli. Tas varētu būt mēģinājums manipulēt vai veids, kā pasargāt sevi no nepareizības. Daudzi cilvēki baidās uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un novelt to uz citiem, vainojot viņus neveiksmēs.

Runājiet ar savu partneri no sirds uz sirdi, lai noskaidrotu viņa uzvedības iemeslus. Tas var būt patiešām grūts sarunu temats jums abiem. Pievērsiet uzmanību šī materiāla padomiem, kā padarīt šādu sarunu ērtu un novērst strīda iespēju.

Jūs varat sazināties ar psihologu, lai palīdzētu jums atrast patiesos iemeslus apsūdzībām jūsu attiecībās. Un tad uzziniet, cik jūsu partneris vēlas izskaust savas uzvedības iemeslus. Vai arī viņš to uzskata par pilnīgi normālu?

Izlemiet savu attiecību nākotni

Kad apsūdzības ieilgst un ne runāšana, ne citas saziņas metodes ar apsūdzētāju nevar labot situāciju, ir vērts padomāt, cik gatavs paciest šādu attieksmi. Apsveriet visus jūsu attiecību plusus un mīnusus. Padomājiet par to, cik ērti jūtaties. Svarīgi ir pieņemt pārdomātu lēmumu, un, ja saproti, ka neesi gatavs dzīvot pastāvīgā vainas sajūtā, tad partneris ir jāpamet.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: