Ir daudz tautas pareģojumu, un, ja tie patiešām darbotos, nebūtu vajadzīgas daudzas profesijas. Tas jo īpaši attiecas uz veterinārārstiem, jo, ņemot vērā mītu par suņa mitro un sauso degunu, mājdzīvnieka veselība ir atkarīga tikai no šī fakta. No zīmes izriet, ka, ja suņa deguns ir slapjš, tas nozīmē, ka viņš ir pilnīgi vesels. Bet tas absolūti nav taisnība, jo mitram degunam nav nekāda sakara ar suņa veselību.
Slapjš deguns nav labas pašsajūtas pazīme. Tā ir tikai nomināla dzīvnieka ožas funkcija. Tas ir pavisam vienkārši – degunu mitrina īpaši dziedzeri, kas izdala gļotas, lai eļļotu nāsis un deguna augšējo virsmu. Slapjš deguns ļauj sunim atšķirt pat nedaudz jūtamas smakas, kas ir saistīts ar dažādām molekulām, kuras pie tā pielipušas un kuru kustība šķidrumā ir daudz ātrāka nekā uz sausas virsmas.
Ja suni kaut kas interesē, viņa deguns kļūst mitrs un aktīvi izdalās gļotas, kas palīdz sunim izpētīt interesējošo objektu. Bieži vien dzīvnieks papildus laizīs degunu, tādējādi padarot to mitrāku un likvidējot piemaisījumus, kas neļauj tam izpētīt smaržu. Kad suns atpūšas, visi organisma procesi palēninās, šajā laikā suņa deguns var kļūt sauss, un tas neliecina par slimību, šāds stāvoklis ir normāls, un saimniekiem nav pamata uztraukties.
Deguna mitrumu ietekmē arī temperatūra. Mājdzīvnieka deguns var būt karsts vai auksts, un to ietekmē arī tā mitruma saturs. Suņa temperatūra pazeminās, kad iztvaiko gļotas vai siekalas, kas bieži notiek aktivitātes laikā. Karstā laikā mitrums iztvaiko ļoti daudz, tāpēc deguns kļūst auksts un sauss. Īpašniekiem nevajadzētu uztraukties, ja mājdzīvnieks neizmanto šņaušanu, tas var būt saistīts ar siltu degunu, nevis ar slimības attīstību.
Suņa deguns var pateikt, ka viņš ir vesels tikai tad, ja ir redzamas slimības pazīmes. Svešķermenis var būt iestrēdzis degunā vai dzīvniekam var būt izdalījumi no nāsīm. Visos citos gadījumos labsajūtu nevar ietekmēt mitrs deguns, un nevajadzētu uzticēties dažādām baumām, kas var likt saimniekam nepamanīt, ka dzīvniekam attīstās nopietna slimība.