Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)
  1. gada decembrī ASV Gaisa spēki pirmo reizi izmēģināja hiperskaņas raķetes kaujas prototipu ar lidmašīnu B-52H Stratofortress. Otrais tests tika pabeigts pirms dažām dienām.

Kas ir zināms
ASV Gaisa spēki strādā pie hiperskaņas raķetes ar nosaukumu AGM-183A Air-launched Rapid Response Weapon (ARRW). Dienests vēlas no 2024. fiskālā gada budžeta iegūt 150 miljonus ASV dolāru, lai pabeigtu programmu.

Otrais pilnībā darboties spējīga AGM-183A ARRW prototipa izmēģinājums notika 2023. gada 13. martā, aptuveni trīs mēnešus pēc pirmā izmēģinājuma (2022. gada 9. decembrī). Šoreiz ASV Gaisa spēki paziņojumā presei par testa rezultātiem bija ļoti kodolīgi.

Dienests paziņoja, ka testa laikā tika sasniegti vairāki mērķi. Netika precizētas nekādas sīkākas ziņas. Tomēr pēc decembra testa ASV Gaisa spēki ziņoja, ka visi mērķi ir sasniegti. Taču tas nav vienīgais formulējums, kas atšķiras.

Decembrī preses paziņojumā bija teikts, ka B-52H sekmīgi palaida ARRW raķeti un lidojuma laikā tā sasniedza 5 Mahu (6174 km/h) ātrumu. Jaunajā paziņojumā hiperskaņas raķetes palaišana vispār nav minēta.

ARRW komandas inženieri vāc informāciju turpmākai analīzei. AGM-183A ARRW hiperskaņas raķetes testu veica 412. izmēģinājumu spārns Edvardsa gaisa spēku bāzē, Kalifornijā.

ASV Gaisa spēki paziņoja, ka nesniegs papildu informāciju, izņemot to, kas sniegta paziņojumā presei. Pentagona pārstāvis vēlāk piebilda, ka drošības apsvērumu dēļ nākotnē būs pieejams mazāk hiperskaņas testu datu.

Avots: Defence News

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ne tikai mēness fotoattēls: Samsung flagmaņi kāda iemesla dēļ zīmē papildu zobus bērnu fotogrāfijās
Next post Baumas: Lenovo slēgs spēļu viedtālruņu klāstu Legion