Lasīšanas Laiks:56 Sekunde(-s)

Maskavas prokuratūra izteica brīdinājumu saistībā ar aicinājumiem 17.martā pulksten 12:00 ierasties pilsētu vēlēšanu iecirkņos akcijas “Pusdienlaiks pret Putinu” ietvaros, vēsta medijs “Meduza”.

Prokuratūra norāda, ka paredzētie “mazu pasākumi nav nenotiks likumā noteiktajā kārtībā un nav saskaņoti ar pilsētas institūcijām, un līdz ar masu pasākumu organizēšanu un piedalīšanos, tā ir sodāma rīcība saskaņā ar spēkā esošo Krievijas Federācijas likumdošanu”.

Prokuratūra uzsver, ka apmeklētājiem draud kriminālatbildība – maksimālais iespējamais sods ir brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem.

Maskavas prokuratūra ceturtdien brīdinājusi, ka opozīcijas iecerētā akcija “Pusdienlaiks pret Putinu” esot nelikumīga.

Karam mobilizēto sievu kustības “Ceļš mājās” aktīviste Marija Andrejeva no Maskavas ziemeļrietumu prokuratūras saņēmusi oficiālu brīdinājumu par “likumpārkāpumu nepieļaujamību” saistībā ar viņas iespējamo piedalīšanos “nesaskaņotos publiskos pasākumos” 17.martā plkst.12.

Dokumentā, ko publicējusi Andrejeva, teikts, ka viņas sociālo tīklu profilos atrastas liecības, ka “tiek gatavotas prettiesiskas darbības, kas satur ekstrēmistiskas darbības pazīmes”.

Vairāki Krievijas opozicionāri iepriekš aicinājuši visus, kas nepiekrīt diktatora Vladimira Putina politikai, tā dēvēto prezidenta vēlēšanu laikā 17.marta pusdienlaikā vienlaicīgi ierasties vēlēšanu iecirkņos, šādi paužot klusējošu protestu.

Ideju cita starpā atbalstījusi cietumā noslepkavotā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija komanda un trimdā dzīvojošais Mihails Hodorkovskis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Izraēla noliedz 20 Gazas iedzīvotāju nošaušanu, kas gaidījuši palīdzību
Next post Piektdienas horoskops: 15. marts