Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 23 Sekunde(-s)

Pēdējā gada laikā Krievijas Federācijā ir palielinājies apelāciju skaits par mazo sadzīves tehnikas – tējkannu, matu žāvētāju, gludekļu, tossteru un tamlīdzīgu – garantijas remontu, raksta Kommersant.

Publikācijas sarunu biedri tirgū šo tendenci saistīja ar to, ka pēc kara sākuma daudzi lieli ārvalstu uzņēmumi pārtrauca piegādi Krievijai, un viņu vietu ieņēma Krievijas un Ķīnas ražotāji.

Tātad, pēc sadzīves tehnikas ražotāju pārstāvja domām, apelāciju skaits saskaņā ar Krievijas sadzīves tehnikas pircēju garantiju palielinājās par 20%. Kommersant avots elektronikas piegādātāju vidū atzīmēja, ka Krievijas ražotāji “cenšas samazināt izmaksas un palielināt produktu ražošanu, lai palielinātu to klātbūtni tirgū”.

Saskaņā ar sadzīves tehnikas un elektronikas Holodilnik.ru tiešsaistes veikala komercdirektora Alekseja Pogudalova teikto, Ķīnas zīmoliem, kā arī krievu zīmoliem ir sabrukšanas un laulību skaits “nedaudz vairāk nekā augstākās kvalitātes Eiropas un Amerikas aprīkojumam”. Tāpēc, viņaprāt, varētu pieaugt arī garantiju gadījumu skaits.

Savukārt Datorklīniku tīkla ģenerāldirektors Aleksandrs Fedorovs norādīja, ka konkrēti skaitļi garantijas gadījumu skaita palielināšanai “šobrīd ir grūti aprēķināt, jo, aizejot no ārvalstu zīmolu centralizētajiem pakalpojumiem, garantijas saistības krita uz pārdevēju pleciem”. Viņš arī uzskata, ka, pieaugot Ķīnas elektronikas īpatsvaram, Krievijā ir palielinājies mazo sadzīves tehnikas defektu skaits.

Tajā pašā laikā tādi lieli tīkli, kas pārdod sadzīves tehniku un elektroniku kā Citylink un M.Video-Eldorado, paziņoja, ka viņi nav pamanījuši apelāciju skaita pieaugumu saskaņā ar garantiju mazām sadzīves ierīcēm, salīdzinot ar periodu pirms pilna mēroga Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma.

  • Pēc pilna mēroga Krievijas iebrukuma sākuma daudzi ārvalstu uzņēmumi paziņoja par darba apturēšanu vai pilnīgu izstāšanos no Krievijas tirgus. Ņemot to vērā, Krievijā tika atļauts paralēlais imports – tādu preču imports no citām valstīm, kuras sākotnēji nebija paredzētas pārdošanai Krievijas tirgū. Ražotāja garantija precēm, kas šādā veidā importētas Krievijā, parasti nav pilnībā piemērojama.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Toms Hendersons: Sony strādā pie PS5 Pro. Uzlabota konsole var nonākt tirgū jau 2024. gada beigās
Next post Lynk & Co 08 krosovers no Geely un Volvo ir atbrīvojies no maskēšanās