Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 34 Sekunde(-s)

Tulas apgabala Efremovskas starprajonu tiesa ir ieplānojusi uz 15. martu uzklausīšanu saistībā ar prasību ierobežot vecāku tiesības Aleksejam Moskalevam, tēvam sešklasniecei, kura mākslas stundā zīmēja pret karu vērstu zīmējumu. Par to ziņoja telegrammas kanāls, atbalstot Moskalevu.

Prasību šajā sakarā tiesā iesniedza Efremova Nepilngadīgo lietu komisija. Kā iepriekš ziņoja komisijas vadītāja Svetlana Davidova, viņas birojs prasību iesniedza 2023. gada janvārī, jo Moskalevu ģimene kopš 2022. gada maija atrodas “riska ģimeņu profilaktiskajā uzskaitē”.

Pēc amatpersonas teiktā, reģistrācijas iemesls bija fakts, ka meitenes tēvs divas reizes tika saukts pie administratīvās atbildības un nemēģināja atgriezt meitu skolā, bet Mašas māte dzīvoja atsevišķi un neinteresējās par viņas dzīvi.

Savukārt telegrammas kanāls Moskalevu atbalstam atgādina, ka skolniece kopš 1. marta atrodas sociālajā un rehabilitācijas centrā, kura darbinieki atsakās atdot bērnu tēvam.

“Kopš 1. marta par Mašu nekas nav zināms. Bērnu nama vadība un direktors nesniedz nekādu informāciju par meiteni. Visi jautājumi tiek ignorēti, un man tiek lūgts pārtraukt rakstīt par Mašu Moskalovu. Telefons, kas tika atvests, lai sazinātos ar meiteni un viņas tēvu, tā arī netika nodots,” raksta telegrammas kanāls.

Turklāt cilvēktiesību aktīvisti aicināja visus ieinteresētos ierasties uz sanāksmi, kā arī “apbērt patversmi ar sūdzībām”, jo meitene tur tiek turēta “pret viņas gribu un bez tiesas lēmuma”.

  • Moskalevu vajāšana sākās 2022. gada aprīlī, kad Maša savā mākslas stundā uzzīmēja pret karu vērstu zīmējumu. Pēc tam skolnieci nopratināja FSB, un Aleksejam Moskalevam tika sastādīts administratīvais protokols par Krievijas armijas “diskreditēšanu”, jo viņa sociālo tīklu kontos tika atrasti pret karu vērsti ieraksti un komentāri.
  • Decembrī ģimenē kratīšanu veica tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. Vēlāk pret Alekseju Moskalevu tika ierosināta krimināllieta par atkārtotu armijas “diskreditēšanu” – atkal viņa ierakstu sociālajos tīklos dēļ. 1. martā kļuva zināms, ka Alekseju aizturējusi policija un viņa meita nosūtīta uz bērnunamu. Nākamajā dienā tiesa noteica tēvam mājas arestu līdz 27. martam. Meitenīti bija paredzēts atgriezt mājās 3. martā, taču nepilngadīgo lietu komisija nolēma, ka bērns paliks sociālajā un rehabilitācijas centrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Septiņas nelaimes, viena atiestatīšana. NASA salabo ASV satelītu IBEX ar atiestatīšanu
Next post Lietas, ko nevajadzētu publicēt sociālajos tīklos pēc tam, kad esat atlaists no darba