Krievijas un Ukrainas karš īsumā: tas, ko mēs zinām iebrukuma 315. dienā

0
(0)
  • Krievijas Aizsardzības ministrija trešdien paziņoja, ka Ukrainas uzbrukumā Makiivkai Maskavas kontrolētajā Doņeckas apgabalā nogalināti 89 karavīri. Tajā teikts, ka galvenais uzbrukuma iemesls bija karavīru neatļauta mobilo tālruņu izmantošana. Krievija iepriekš paziņoja, ka 63 tās karavīri gāja bojā uzbrukumā tieši pēc pusnakts Jaungada dienā.
  • Saskaņā ar Kara izpētes institūta (ISW) ziņojumu Ukrainas trieciens Makiivkai izraisīja “būtisku kritiku pret Krievijas militāro vadību” . Vairāki prominenti Krievijas prokara emuāru autori un komentētāji atzina uzbrukumu, un daudzi norādīja, ka upuru skaits ir lielāks nekā oficiāli ziņotie skaitļi.
  • Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs paziņojis , ka okupētajā Makiivkā tika sabojātas vai iznīcinātas līdz 10 dažāda veida Krievijas militārās tehnikas vienībām. Ukraina reti paziņo atbildību par uzbrukumiem Krievijas kontrolētajai teritorijai Ukrainā, taču tās militārpersonas ziņoja par Makiivkas uzbrukumu kā “triecienu Krievijas darbaspēkam un militārajam aprīkojumam”.
  • Tiešsaistē izplatīti ASV bāzētā uzņēmuma Planet Labs uzņemtie satelītattēli , kuros it kā redzamas Makiivkas trieciena sekas, un tajā redzama ēka, kurā, iespējams, atradās Krievijas karaspēks pirms un pēc trieciena. Attēlos, kas datēti ar 2. janvāri, redzama gandrīz pilnībā nojaukta ēka. Tiešsaistē publicētajos nepārbaudītajos kadros par sprādziena sekām bija redzama arī milzīga ēka, kas nogremdēta līdz kūpošām drupām .
  • Apvienotās Karalistes premjerministrs Riši Sunaks sarunā ar Volodimiru Zelenski vēlreiz apliecināja atbalstu Ukrainai. Abi vīrieši pārrunāja turpmāko sadarbību aizsardzības jomā, teikts viņu paziņojumos.
  • Ukrainas nacionālajā televīzijā Ukrainas gaisa spēku pārstāvis Jurijs Ignats sacīja, ka kopš septembra ir notriekti gandrīz 500 Krievijas bezpilota lidaparāti .
  • Maz ticams, ka tuvāko nedēļu laikā Krievija panāks nozīmīgu izrāvienu netālu no Bahmutas Ukrainas austrumu Doņeckas reģionā, paziņojusi Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija. Tas ir daļēji saistīts ar to, ka Krievija, iespējams, veic uzbrukuma operācijas šajā apgabalā tikai vadu vai sekcijas līmenī, teikts tajā.
  • Francijas premjerministre Elizabeta Borna ir paziņojusi, ka ir pārliecinātāka par Francijas energoapgādes situāciju tuvākajās nedēļās. Viņa minēja mazāku patēriņu un kodolenerģijas ražošanas pieaugumu.
  • NATO valstis tuvāko mēnešu laikā apspriedīs savus aizsardzības izdevumu mērķus , jo dažas no tām aicina 2% mērķi pārvērst par minimālo skaitli, Vācijas ziņu aģentūrai DPA sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
  • Ukraina un ES 3.februārī Kijevā rīkos samitu, lai apspriestu finansiālo un militāro atbalstu, paziņoja Zelenska birojs.

Avots: The Guardian

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »