Kuldīgā sniega sega ir sasniegusi 40 centimetrus. Talsu rajonā – kritiska situācija uz ceļiem

author
1 minute, 59 seconds Read

Visdziļākā sniega sega valstī bija novērota Kuldīgā pirmdien ap plkst.12 – tā sasniedza 40 centimetrus, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Viskritiskākā situācija uz ceļiem ir Talsu rajonā, ziņo Latvijas Valsts ceļi.

Kopš svētdienas pēcpusdienas sniega sega Kuldīgā ir “pieaugusi” par 29 centimetriem, ziņo LETA.

Vidējais sniega segas dziļums ir 10-30 cm.
Tā kā sniega mērījumus veic automatizēti un vienā punktā, vidējais sniega segas biezums teritorijā var ievērojami atšķirties no biezuma, kas izmērīts novērošanas punktā, kur vējš var būt aizpūšis sniegu vai izveidojis augstas sniega kupenas.

Otra dziļākā sniega sega novērojumu stacijās ir 30 cm Madonā. Pārējās novērošanas stacijās sniega segas biezums pārsvarā ir no 10 līdz 30 centimetriem.

Maksimālās ziemeļaustrumu, ziemeļaustrumu vēja brāzmas valsts lielākajā daļā samazinājās līdz 5-10 metriem sekundē, bet Pāvilostā, Kolkā un Ventspilī pēc plkst. 11 reģistrētas brāzmas līdz 20, 22 un 25 metriem sekundē.

Vislabāk izvairīties no ceļošanas uz Talsu apgabalu
Uzņēmums Latvijas valsts ceļi ziņo, ka vislabākie braukšanas apstākļi ir valsts centrālajā daļā, bet vissliktākie – Kurzemē. Talsu reģionā braukšanas apstākļi tiek vērtēti kā “avārijas”, jo ir stipra snigšana un sniega sega uz ceļiem.

Talsu apkaimē satiksmes apstākļi ir kritiski slikti un ceļu uzturēšanas darbi šobrīd nav īpaši efektīvi vai arī nedod nekādu rezultātu, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Valsts ceļi.

Satiksmes apstākļi uz visiem ceļiem Talsu apkārtnē ir kritiski slikti – ceļi ir apledojuši, redzamība līdz 40 metriem, veidojas sniega kupenas, ceļi var būt neizbraucami.

Latvijas Valsts ceļi aicina autovadītājus izvērtēt nepieciešamību pārvietoties pa šo teritoriju un uz laiku atlikt nelielus braucienus.

Par apgrūtinātiem satiksmes apstākļiem vai citiem novērojumiem saistībā ar satiksmi un ceļu stāvokli var ziņot Latvijas Valsts ceļiem, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma sociālo tīklu kontos Twitter un Facebook.

 

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: