Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 24 Sekunde(-s)

Jautājums “Mazgāt vai nemazgāt kaķi” ir tikpat mūžīgs kā Šekspīra “Būt vai nebūt”. Parasti šiem dzīvniekiem nav nepieciešama vanna, jo viņi ļoti labi prot nomazgāties ar mēli un var uzturēt sevi tīrus bez cilvēka palīdzības. Tomēr pat tad, ja kaķis pastāvīgi uzturas dzīvoklī vai mājā, tas var tik ļoti nosmērēties, ka vannošanās ir neizbēgama.

Kad kaķim nepieciešama vanna?

Saskaņā ar tīmekļa vietnē sniegto informāciju ir vairāki iemesli, kad mājdzīvnieks patiešām ir jānomazgā un bez vannošanas neiztikt.

Ārējie parazīti, piemēram, blusas;
Noturīgi netīrumi vai vielas, piemēram, krāsa vai darva.
Samazinātas kopšanas spējas vecuma vai svara dēļ;
garspalvaini kaķi vieglāk uzkrāj netīrumus;
kailas kaķenes bez kažoka, kas uzsūc sebumu (eļļaina viela, ko organisms ražo, lai aizsargātu un mitrinātu ādu).

Ja jūsu ģimenes loceklim ir alerģija pret kaķiem, jums var rasties kārdinājums biežāk peldēt savu mīluli, lai mazinātu blaugznas. Tomēr pētnieki ir atklājuši, ka blaugznas nav alerģijas cēlonis. Tika konstatēts, ka galvenais alergēns ir kaķu siekalās atrodams proteīns. Kopšanas laikā tas nonāk uz kažoka un ādas un pēc tam izdalās apkārtējā vidē.

Cik bieži kaķis būtu jāmazgā?

Nav precīza peldēšanas biežuma, viss ir atkarīgs no šķirnes un iemesla. Kaķiem ar garu kažoku, piemēram, persiešiem, var būt nepieciešama biežāka kopšana, lai uzturētu to kažoku spīdīgu, tīru un bez plankumiem. Īsspalvām kaķenēm var būt nepieciešama tikai iknedēļas suku tīrīšana un periodiska mazgāšana, kad tās kļūst netīras.

Kā zināms, lielākajai daļai kaķu, maigi izsakoties, nepatīk mazgāties, un mazgāšanu bieži vien pavada raudāšana un bakstīšanās, atstājot saimniekiem izteiksmīgas skrāpējumu pēdas uz rokām. Ja nevarat iztikt bez peldes, labāk pieradiniet kaķi pie tās pakāpeniski. Vispirms vannā jāuzpilina nedaudz ūdens, samitrinot ķepas vai pilinot to uz kažoka, pēc tam ūdens daudzums jāpalielina un kaķis pieradina pie peldes vannā vai baseinā. Mazgājiet pēc iespējas ātrāk, lai mazinātu stresu un neapmierinātību.

Tomēr ir dažas šķirnes kaķi, kuriem patīk peldēšanās. Saskaņā ar Kaķu mīļotāju asociācijas datiem tās ir Menas jenots, turku angora, japāņu bobtails, amerikāņu bobtails, mankss, Norvēģijas meža kaķis, amerikāņu īsspalvainais kaķis, turku van un Bengālijas kaķis.

Meinas mītenis

Meina jenotsuņi mīl ūdeni un sniegu, tāpēc Meina jenotsuņu peldināšana ir ārkārtīgi jautra un patīkama. Turklāt Meina jenoti ir arī mīļi, sirsnīgi, uzmanīgi, draudzīgi un mīl rotaļāties ar ūdeni. Tāpat kā Norvēģijas meža kaķis, arī Meina jenots tiek uzskatīts par vienu no lielākajām kaķu šķirnēm pasaulē, jo sver no 6 līdz 10 kg. Turklāt šiem skaistuļiem ir garš, pūkains kažociņš, kas regulāri jāķemmē.

Turku van

Papildus skaistumam Turcijas van ir pazīstama arī kā kaķu šķirne, kas mīl ūdeni. Tiem patīk peldēties, rotaļāties ar ūdeni un peldēties baseinos, upēs vai ezeros.

Turku angoras kaķis

Turku angoras šķirnes kaķi ir vēl viens līderis starp kaķu šķirnēm, kas ir neprātīgi ūdens mīļotāji. Tiem ļoti patīk rotaļāties ar lietus pilieniem, strūklaku ūdeni un peldēt. Tāpat kā iepriekšējām kaķu šķirnēm, šī kaķa apetīte pēc ūdens var šķist dīvaina, galvenokārt tā greznā kažoka dēļ. Taču evolūcijas gaitā un vēsturiski šī kaķu šķirne ir pielāgojusies ūdenim kā spēka avotam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post 8 īpašības, kas atgrūž vīriešus
Next post Kāpēc kaķi ar ķepām mēģina ūdeni bļodiņās