Lāčplēša dienā 11. novembra krastmalā varēs ziedot sveces Ukrainas armijas atbalstīšanai

0
(0)

Biedrība “Tavi draugi” arī šogad aicina Lāčplēša dienā pieminēt un godināt Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus, vienlaikus sniedzot atbalstu Ukrainas karavīriem. Dodoties nolikt svecīti pie Rīgas pils, 11. novembra krastmalā, iedzīvotāji aicināti līdzi ņemt otru svecīti vai sveču pārpalikumus, ko ziedot “Tavi draugi” sveču pieņemšanas punktā ierakumu sveču izgatavošanai Ukrainas armijai.

“Tavi draugi” Lāčplēša dienas sveču pieņemšanas punkts atradīsies pie Lielā Kristapa skulptūras, un tas sestdien darbosies no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00. Ziedotās sveces un sveču atlikumi tiks izmantoti, lai izgatavotu ierakumu sveces Ukrainas aizstāvju vajadzībām. Ar Rīgas domes atbalstu arī atlikumi no 11. novembra krastmalā un pie Rīgas pils izdedzinātājām svecēm tiks nodoti ierakumu sveču izgatavošanai. Sveču savākšanā jau otro gadu brīvprātīgi iesaistījusies Rīgas 21. vidusskola un tās audzēkņi.

Līdzās sveču ziedošanas punktam 11. novembra krastmalā atradīsies “Tavi draugi” labdarības namiņš, kurā par ziedojumiem būs iespēja iegādāties dažādas Latvijā un Ukrainā ražotas dizaina preces, tāpat būs iespēja saņemt Latvijas karodziņus, ko piespraust pie apģērba. Labdarības namiņā savāktie ziedojumi tiks novirzīti Latvijas ģimeņu atbalstam.

Biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde: “Lāčplēša dienā ar sveču liesmiņām godinām mūsu varoņus. Tikmēr Ukrainas aizstāvji ierakumos joprojām sīvi cīnās par savu un mūsu visu brīvību. Ierakumu sveces ir viens no praktiskajiem veidiem, kā varam palīdzēt Ukrainai, jo ziema frontē ir ļoti skarba. Pērn pēc karavīru lūguma pēc siltuma avotiem uzsākām ierakumu sveču izgatavošanas akciju. Esam gandarīti, ka tā pārauga valsts mēroga kampaņā – līdz 2023. gada pavasarim kopīgiem spēkiem izgatavojām 100 000 ierakumu sveču, kas aizvadītajā ziemā dega visā frontes līnijā. Aicinām Latvijas iedzīvotājus arī šogad iesaistīties ierakumu sveču liešanas akcijā, jo karavīriem sveces būs ļoti vajadzīgas, lai uzsildītu ūdeni, pagatavotu ēdienu un lai sasildītos.”

Tāpat arī rīdzinieki Lāčplēša dienā aicināti piedalīties “Tavi draugi” ierakumu sveču liešanas darbnīcā, kas no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks biedrības angārā Rīgā, Ventspils ielā 50, K-3.

Lāčplēša dienas svecīšu atlikumi tiks vākti arī Cēsīs – ar Cēsu brīvprātīgo atbalstu 12. novembrī no plkst. 11.00 tiks savākti pie Cēsu pils dedzināto sveču atlikumi, kas tiks nogādāti biedrībai “Tavi draugi”. Sveču vākšanā piedalīties aicināts ikviens cēsinieks.

“Tavi draugi” ierakumu sveču akciju šogad iespējams atbalstīt, ziedojot pašu izgatavotās ierakumu sveces, kā arī to izejvielas – sveču atlikumus, jaunas, nededzinātas jebkāda izmēra, formas vai krāsas sveces, parafīnu, gofrēto kartonu un jaunas, nelietotas, tukšas konservu bundžas. Sekojot spēkā esošajiem noteikumiem, šogad biedrība “Tavi draugi” kā labdarības organizācija ziedojumos vairs nepieņem izlietotas, izmazgātas konservu bundžas (tādas vēl var ziedot citām sveču izgatavošanas kopienām un privātām aktīvistu grupām – kontaktus meklējiet  sociālajos tīklos, – red. piez.).

“Tavi draugi” akciju iespējams atbalstīt arī ar finansiālu ziedojumu, plašāka informācija pieejama šeit. No šī gada novembra līdz pavasarim “Tavi draugi” angārā Rīgā, Ventspils ielā 50, K-3, sestdienās notiek ierakumu sveču liešanas darbnīcas, informācija par to norises laikiem pieejama biedrības sociālo tīklu profilos.

Par “Tavi draugi”

Biedrība “Tavi draugi” nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet kopš kara pirmās dienas fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Tostarp tiek nodrošināta arī palīdzība Ukrainas kara bēgļiem Latvijas – krievijas robežpunktos.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »