Lāčplēša dienas gaidās pie Latvijas Kara muzeja iedegs Neatkarības kara piemiņas ugunskuru

0
(0)

Gaidot Lāčplēša dienu, pirmdien plkst.14 laukumā pie Latvijas Kara muzeja tiks iedegts Neatkarības kara piemiņas ugunskurs, kas turpinās degt līdz 11.novembrim, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Tāpat pirmdien no plkst.9 līdz 19 būs apskatāma Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Izstāde būs aplūkojama arī 11.novembrī no plkst.9 līdz 22.

Lāčplēša diena, 11.novembris, sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā plkst.9

Pēc dievkalpojuma plkst.11 aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš noliks vainagus Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns, ar klusuma brīdi godinot Latvijas karavīrus, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību un neatkarību.

Plkst.12 pie Brīvības pieminekļa un plkst.13 pie Rīgas pils norisināsies svinīgā goda sardzes maiņa.

Savukārt plkst.18 “Latvijas Televīzijā” un kanālā “TV24” tiks translēta tiešraide no Rīgas Brāļu kapiem, kur notiks svinīgā vakara junda, lai godinātu Latvijas Neatkarības karā kritušo karavīru piemiņu.

Vienlaikus plkst.18 koncertzālē “Lielā ģilde” norisināsies Lāčplēša dienas koncerts “Brīvības skaņas”, kur uzstāsies Zemessardzes orķestris ar diriģentu majoru Andi Kareli un solistiem.

Savukārt no plkst.16 līdz 19 laukumā pie Latvijas Kara muzeja notiks jauno mūzikas grupu koncerts “Tu esi mana Latvija!”.

Tāpat laika posmā no 11. līdz 18.novembrim ikviens interesents ir aicināts apmeklēt Latvijas Kara muzeju, kur notiks tematiskas ekskursijas, lekcijas, dažādas nodarbības, kas saistītas ar Latvijas neatkarības vēsturi, kā arī būs iespēja izzināt savas dzimtas vēsturi.

Patriotu mēnesī aizsardzības nozare aicina pie apģērba spraust sarkanbaltsarkanu lentīti.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – “Par Latviju”. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums. 11.augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »