Lamborghini Urus Essenza SCV12 Edition: superauto “iekļauts” superautomobilī

Loading

Lamborghini ir izlaidis īpašu Urus krosovera versiju, kas veltīta trases superauto Essenza SCV12. Skaitlis 12 apzīmējumā var būt maldinošs, jo krosoverim nav V12 dzinēja.

Pateicoties izcilam mārketingam un lieliskiem, jāsaka, lieliskiem automobiļiem, Lamborghini kompānijai klājas lieliski. Itāļu zīmols šā gada pirmo ceturksni ir noslēdzis ar vēl vienu rekordu – 2632 pārdotiem automobiļiem visā pasaulē, kas ir par 3,3 % vairāk nekā 2022. gada janvārī-marts. Darbības peļņa šajā pašā periodā ir palielinājusies par 35,7% līdz 260 miljoniem eiro, un pasūtījumi ir rezervēti līdz pat 2024. gada beigām.

Šodien atklātais Lamborghini Urus Essenza SCV12 Edition vispār nav paredzēts vispārējai pārdošanai: tiks izgatavoti tikai 40 eksemplāri Lamborghini Essenza SCV12 trases superauto īpašniekiem, kas savukārt arī tika izgatavots 40 eksemplāros.

Lamborghini Essenza SCV12 tika prezentēts 2020. gadā kā ļoti savdabīgs projekts, kuram nebija lielas saistības ar toreizējo flagmani – šosejas superauto Aventador, uz kura bāzes tika radīti desmitiem citu ierobežotas sērijas modeļu. Essenza SCV12 vajadzībām Lamborghini izstrādāja jaunu oglekļa šķiedras monokoku un jaunu šasiju ar aizmugurējo balstiekārtu, kas piestiprināta pie pārnesumkārbas korpusa. Faktiski no Aventador ir mantots tikai 6,5 litru atmosfēriskais V12 motors, kura jauda palielināta līdz 830 ZS – pat jaunajā hibrīda superauto Lamborghini Revuelto V12 atdeve ir mazāka, “tikai” 825 ZS.

Protams, viss Lamborghini Essenza SCV12 daudzums tika izpārdots vēl pirms pirmizrādes, un tagad kompānija ir izlaidusi īpašu krosovera Urus versiju trases superauto īpašniekiem, lai atteiktos no pirkuma, kas, pēc visa spriežot, nav iespējams. Katrs Lamborghini Urus Essenza SCV12 Edition eksemplārs atkārto attiecīgā Lamborghini Essenza SCV12 krāsu shēmu un ir marķēts ar sērijas numuru (un pēc izvēles arī īpašnieka vārdu).

Īpašā izdevuma tehniskā bāze ir parastais Lamborghini Urus Performante ar 4,0 litru V8 biturbo motoru (666 ZS, 850 Nm), kas līdz 100 km/h spēj paātrināties 3,3 sekundēs un maksimālais ātrums ir 306 km/h. Īpašajam izdevumam ir pagarināta virsbūve no nekrāsotas ar oglekļa šķiedru pastiprinātas plastmasas un 23 collu krāsoti melni spīdīgi riteņu diski. Interjers ir polsterēts ar melnu alkantara Nero Cosmus un dekorēts ar melniem anodēta alumīnija ieliktņiem, priekšējā pasažiera pusē ir Lamborghini Essenza SCV12 profils.

Lamborghini Urus Essenza SCV12 Edition cena nav atklāta, taču orientējoši norādīsim, ka standarta Urus Performante maksā aptuveni 250 000 eiro. Lamborghini Essenza SCV12 superauto katram īpašniekam izmaksās vairāk nekā 2,2 miljonus eiro bez nodokļiem.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: