Latvijā ievieš jaunu importa muitas deklarāciju sistēmu

Loading

 Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) prasībām un atbilstoši Pasaules Muitas organizācijas standartiem, kā arī ņemot vērā jaunas tehnoloģiskās prasības, Latvijā darbu sāks jauna sistēma importa muitas deklarāciju noformēšanai, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Jaunā sistēma lietotājiem nodrošinās augstu pieejamību un darbības nepārtrauktību, kas ir īpaši būtiski pārrobežu uzņēmējdarbībai. Paredzēts, ka importa muitas deklarāciju noformēšanu jaunajā formātā varēs sākt šī gada 13.jūnijā.

Atbilstoši ES vienotām prasībām jaunas importa deklarāciju sistēmas pašlaik izstrādā vai jau ir izstrādājušas visas ES dalībvalstis, tā samazinot atšķirības starp nacionālajiem risinājumiem. Latvijā atbilstoši Savienības Muitas kodeksa prasībām deklarācijai ir izveidota jauna struktūra un vienlaikus izstrādāta pilnīgi jauna – noturīga, ātra un droša – sistēmas arhitektūra darbības nepārtrauktības nodrošinājumam.

Lai palīdzētu klientiem veiksmīgi uzsākt lietot jauno sistēmu, VID rīkos informatīvus seminārus – klātienes seminārs paredzēts 31.maijā plkst.12 Talejas ielā 1, Rīgā, bet tiešsaistes seminārs – 2.jūnijā plkst.13 VID “Youtube” kontā.

Jaunā sistēma – “Automatizētā importa sistēma” – aizstās pašlaik izmantoto Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) funkcionalitāti “Importa muitas deklarācija”.

Lietotājiem jaunas piekļuves tiesības nebūs jāpieprasa, tās saglabāsies līdzšinējās. Importa muitas deklarāciju noformēšana noritēs, tāpat kā līdz šim autorizējoties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā un dodoties uz EMDAS, un tālāk līdzšinējās apakšsistēmas “Importa muitas deklarācija” vietā izvēloties jauno – “Automatizēto importa sistēmu”.

VID vērš klientu uzmanību un aicina laikus pabeigt iesākto importa muitas deklarāciju noformēšanu (samaksāt par precēm aprēķinātos nodokļus, ja nepieciešams, veikt saistīto deklarāciju iesniegšanu), jo iesāktās deklarācijas jaunajā sistēmā netiks pārņemtas.

Lielākās izmaiņas jaunajā sistēmā saistītas ar importa deklarācijas struktūru, proti, deklarācijas divu pamatsadaļu vietā turpmāk būs trīs, kas aizpildāmas secīgi. Aprēķinātos nodokļus varēs samaksāt, atverot konkrētu deklarāciju, nevis pieslēdzoties portālam “Latvija.lv”, kā tas ir pašlaik.

Jaunā sistēma pakāpeniski tiek integrēta ar ES vienloga sistēmu, nodrošinot aizvien lielāka skaita citu iestāžu iesniedzamo dokumentu automatizētu apstrādi, tādējādi paātrinot muitošanas procesu.

Uzņēmumiem, kas specializējas muitas formalitāšu kārtošanā un izmanto savas informācijas tehnoloģiju sistēmas, jāņem vērā, ka jaunajā sistēmā netiks izmantots novecojušais XML faila formāts. Jaunajā sistēmā importa deklarāciju ielāde no faila un saglabāšana failā notiks JSON datu apmaiņas formātā, kas nodrošina ātrāku datu apmaiņu, ir lietotājam vieglāk lasāms un saprotamāk strukturēts.

Detalizēta informācija lasāma lietotāja rokasgrāmatā “AIS deklarācijas saglabāšana failā un ielāde no faila”, kas pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Kā lietot EMDAS”.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: