Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 6 Sekunde(-s)

Svētdienas vakarā Rucavā un Staļģenē tika pārspēts 26. novembra aukstuma rekords, savukārt naktī uz pirmdienu Saldū labots 27. novembra minimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Gaisa temperatūra Rucavā pazeminājās līdz -10,8 grādiem, savukārt Staļģenē, kur izvietota novērojumu stacija “Jelgava”, tā noslīdēja līdz -14,7 grādiem.

Pirmdien līdz plkst.5 zemākā gaisa temperatūra Saldū bija -13,2 grādi. Vēl lielāks sals reģistrēts Stendē, kur četros naktī termometrs rādīja -14,5 grādus, bet 27.novembra aukstuma rekords šajā novērojumu stacijā ir -15 grādi 1989.gadā.

Valsts lielākajā daļā pirmdienas rītā ir apmākušās debesis un termometri rāda -5..-8 grādus, rietumu novados mākoņu ir mazāk un gaisa temperatūra vietām ir zemāka par -10 grādiem, bet dažviet Ziemeļkurzemes piekrastē tā ir -2..-3 grādi.

Vietām mazliet snieg. Dziļākais sniegs novērojumu stacijās ir 15 centimetri Kalnciemā, 17 centimetri Līvānu novadā, kā arī 18 centimetri Dagdā un Krāslavas novada Piedrujā.

Pūš lēns vējš, Latgalē – arī mērens ziemeļvējš.

Rīgā apmācies rīts, pūš viegls ziemeļaustrumu vējš, gaisa temperatūra -6..-7 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -6,8 grādiem Rūjienā līdz -0,8 grādiem Pāvilostā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 26.novembrī bija +22 grādi Spānijā un +25 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -31..-32 grādi Somijā un Krievijas ziemeļos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Pirmdienas horoskops: 27. novembris
Next post Pirmdiena būs vēsa. Vietām gaidāms neliels putenis