Lasīšanas Laiks:41 Sekunde(-s)

Latvijā šogad novembrī reģistrēta 218 320 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālas IP adreses, kas ir 3,3 reizes vairāk nekā 2021.gada novembrī, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Tostarp unikālajām IP adresēm visbiežāk šogad novembrī reģistrētas konfigurācijas nepilnības – 44 882 gadījumi, bet kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 4768 gadījumi.

Vienlaikus 440 incidenti reģistrēti kā informācijas vākšana, 424 incidenti reģistrēti kā pakalpojuma pieejamības traucējumi, 242 incidenti bija ielaušanās mēģinājumi, 245 gadījumos bijušas kompromitētas iekārtas, savukārt 134 gadījumi reģistrēti kā krāpšana.

Pērn novembrī tika reģistrētas 66 642 apdraudētas unikālās IP adreses.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

No februāra par 4,8% pieaugs siltumenerģijas tarifs Salaspilī Previous post No februāra par 4,8% pieaugs siltumenerģijas tarifs Salaspilī
Svētdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši trīs cilvēki Next post Svētdien ceļu satiksmes negadījumos cietuši trīs cilvēki