Lasīšanas Laiks:52 Sekunde(-s)

Pirmdien, 20. martā, sāksies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības “Kristāla bulta 2023”, informēja bruņotajos spēkos.

Mācību mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas, kā arī sertificēt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Mācības notiks Ādažu poligonā un Ādažu un Ropažu novados, un tajās piedalīsies aptuveni 3000 karavīru no Latvijas, ASV, Vācijas, Lielbritānijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.

Iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību.

Mācības ilgs līdz 31. martam, un to laikā notiks sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu, tostarp kaujas helikopteru “AH-64 Apache” lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Iespēju robežās informācija par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama brigādes kontos sociālajos tīklos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Noslēdzas astronomiskā ziema, vakarā iestāsies astronomiskais pavasaris Previous post Noslēdzas astronomiskā ziema, vakarā iestāsies astronomiskais pavasaris
Nav jābaidās no mitruma vai kritieniem: Huawei paziņo par Qingyun G540 izturīgo klēpjdatoru Next post Nav jābaidās no mitruma vai kritieniem: Huawei paziņo par Qingyun G540 izturīgo klēpjdatoru