Latvijai var būt pienākums nodrošināt vienā mājsaimniecībā dzīvojošo personu tiesības

author
1 minute, 16 seconds Read

Topošās valdības deklarācijā varētu iekļaut apņemšanos nodrošināt to personu tiesību un interešu aizsardzību, kuras dzīvo kopā vienā mājsaimniecībā, neatkarīgi no dzimuma vai vecuma.

Tas izriet no jaunākās dokumenta projekta versijas, kas ir aģentūras LETA rīcībā.

Deklarācijas provizoriskajā versijā arī plānots turpināt darbu pie Latvijas okupācijas seku novēršanas un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanas.

Tiesiskuma jomā plānots nodrošināt tiesu pieejamību, uzlabojot izmeklēšanas un tiesu procedūras, attīstot elektroniskos tiesu pakalpojumus un atvieglojot personām iespēju aizstāvēt savas tiesības.

Izglītības jomā valdība vēlas virzīties uz līdzsvarotu skolu tīklu atbilstoši demogrāfiskajai situācijai, nodrošinot izglītības kvalitāti, izglītības pieejamību un pedagogu algu paaugstināšanas grafiku. Deklarācijas projektā ir paredzēts izvērtēt skolu tīkla vajadzības pie Eiropas Savienības ārējām robežām.

Tiek plānota pakāpeniska pāreja uz vienu no ES valodām kā otro svešvalodu vispārējā izglītībā.

Augstākās izglītības jomā, cita starpā, plānots ieguldīt pētniecības universitāšu konkurētspējā, panākot pētniecības universitāšu iekļaušanu starptautiskajā “Top 500” reitingā.

Kopumā deklarācijas projektā ir iekļauti vairāk nekā 300 mērķu un uzdevumu dažādās jomās.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: