Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 21 Sekunde(-s)

Latvijas Banka šodien izlaidīs sudraba kolekcijas monētu “Latvijas basketbolam 100”, informēja Latvijas Bankas pārstāvji.

Monētas aversā attēlots basketbola grozs ar apzeltītu basketbola bumbu uz groza stīpas, saglabājot intrigu, vai bumba iekritīs grozā. Savukārt monētas reversā attēlota basketbola spēles taktikas shēma. Vienlaikus uzraksts “20:23” simbolizē ne tikai monētas izlaišanas gadu, bet arī spēles rezultātu uz tablo, pieņemot, ka Latvijas komanda aizvada izbraukuma spēli.

Kolekcijas monētas iegāde būs iespējama tikai tīmekļvietnē “e-monetas.lv” no plkst.12. Veikto pirkumu saņemšana būs iespējama ar pasta starpniecību vai klātienē Latvijas Bankas kasēs Rīgā, Bezdelīgu ielā 3. Lai nodrošinātu vienmērīgu klientu plūsmu, pasūtījumu saņemšanai Latvijas Bankas kasēs tiks piemērots izlīdzinātais grafiks.

Monētas cena Latvijas Bankā būs 84 eiro un vienai personai noteikts iegādes limits – divas monētas. Monētas tirāža ir 3000 eksemplāru. Monēta kalta Itālijas kaltuvē “Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato”.

Monētas grafiskā dizaina autors ir mākslinieks Paulis Liepa.

Latvijas Bankas pārstāvji skaidro, ka Latvijas basketbola vīriešu izlases sniegums ir pārsteidzis visus un atgriezis Latvijas basketbolu pasaules elitē. Tāpat 2023.gadā apritēs 100 gadu kopš Latvijas Basketbola savienības dibināšanas. Ņemot vērā šo notikumu un šī sporta veida panākumus gan šobrīd, gan iepriekš – panākumus 3×3 basketbolā, sieviešu izlases sniegumu un šā sporta veida popularitāti kopumā, plānots izlaist monētu.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Horoskopi visām Zodiaka zīmēm no 30. oktobra līdz 5. novembrim Previous post Horoskopi visām Zodiaka zīmēm no 30. oktobra līdz 5. novembrim
Otrdien Rīgā notiks lāpu gājiens un atceres pasākums Sudrabkalniņā Next post Otrdien Rīgā notiks lāpu gājiens un atceres pasākums Sudrabkalniņā