Lasīšanas Laiks:48 Sekunde(-s)

Pašlaik slimnīcās akūti trūkst vairāku asins grupu asinis, informē Valsts asinsdonoru centrs (VADC).

VADC norāda, ka slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem pacientu dzīvību glābšanai ir ļoti augsts. Šobrīd kritiski trūkst 0+, 0-, A+, A- un B- asins grupu asinis.

Lai noskaidrotu, vai vari ziedot asinis, VADC aicina zvanīt uz numuru 80000003.

VADC donorus gaida visās pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā – Sēlpils ielā 9, Brīvības bulvārī 32, Hipokrāta ielā 2, Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – Rēzeknes slimnīcā, Ventspilī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas nodaļās – Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Asinis var ziedot, ja donors atbilst visiem nepieciešamajiem kritērijiem un ja pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19.

Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam – pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecība -, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Vairāki iedzīvotāji Latvijā palikuši bez valsts atbalsta par elektrības sadali. Iestādes sola to labot
Next post Angārā Ziepniekkalnā nograndis sprādziens, desmitiem darbinieku evakuēti