[PODCAST] Lauksaimniekus aicina izmantot LIZ pārvaldības sistēmu ekoshēmu un agrovides pasākumu atbalsta saņemšanai

Loading

Lauksaimniekus aicina izmantot lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēmu ekoshēmu un agrovides pasākumu atbalsta saņemšanai, aģentūru LETA informēja Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).

VAAD skaidro, ka sistēma sasaistīta ar pieteiktajiem platību maksājumiem Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā. Sistēmas lietošana ir obligāta prasība atsevišķās ekoshēmās un agrovides pasākumos.

Dienestā norāda, ka, reģistrējot konkrēto saimniecību, tiek veikts LAD pieteikto lauku imports. Tāpat sistēmā nodrošināta sasaiste ar Uzņēmumu reģistru, Lauksaimniecības datu centra un VAAD pārziņā esošiem reģistriem, piedāvājot lietotājam automātisku datu ielasi.

VAAD vērš uzmanību, ka, ņemot vērā sistēmas pirmo darbības gadu, izņēmuma kārtā šogad LIZ pārvaldības sistēmā nepieciešamo informāciju jāiesniedz līdz 5.novembrim.

Dienestā arī atzīmē, ka lauksaimnieki patlaban ekoshēmas atbalsta saņemšanai par saudzējošo lauksaimniecības praksi LIZ pārvaldības sistēmā var iesniegt informāciju par herbicīdu lietošanu ekoshēmas atbalstam pieteiktajos laukos.

Tikmēr, sākot ar 1.jūniju, LIZ pārvaldības sistēmā ekoshēmas papildatbalsta saņemšanai par augsnes kvalitātes un reakcijas optimizāciju (pamatkaļķošanu) jāiesniedz informācija par augsnes pH un lauka kaļķošanas notikumu, bet ekoshēmas atbalsta par slāpekļa un amonjaka emisiju, un piesārņojumu mazinošas lauksaimniecības praksēm saņemšanai jāiesniedz informācija par precīzo tehnoloģiju izmantošanu mēslošanā un augu aizsardzībā.

Tāpat no 1.jūnija agrovides pasākumos “Bioloģiskā lauksaimniecība” un “Vidi saudzējošā dārzkopība” atbalsta saņemšanai jāiesniedz informācija par atbalstam pieteikto lauku vēsturi, bet agrovides pasākuma “Zālāju biotopu apsaimniekošana” atbalsta saņemšanai jāiesniedz informācija par atbalstam pieteikto lauku vēsturi, tostarp pļaušanu un ganīšanu.

VAAD uzsver, ka dienests turpina darbu pie privāto pakalpojumu sniedzēju sistēmu datu importa risinājumu izstrādes. Lauksaimnieks darbību uzskaiti joprojām var veikt citās saimniecības elektroniskajās uzskaites sistēmās, bet VAAD patlaban izstrādā vienotu datu importa formātu, lai citās sistēmās uzkrātos datus varētu pārnest LIZ pārvaldības sistēmā.

Dienestā arī informē, ka, ņemot vērā, ka sistēma ir jauna un ir nepieciešama palīdzība tās apgūšanai, VAAD darbinieki sniegs individuālas konsultācijas katram interesentam, nodrošinās tiešsaistes apmācības nelielās grupās un vebinārus.

VAAD mājaslapā pieejams darbību ceļvedis LIZ pārvaldības sistēmas lietotājiem par ekoshēmām, kā arī sistēmas rokasgrāmata, plānota videopamācība un citi informatīvie materiāli.

VAAD ir valsts iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: