Ledus Rīgas ielās: “traumatoloģija” pārpildīta ar upuriem

author
1 minute, 20 seconds Read

Abas Rīgas slimnīcas, kas specializējas traumatoloģijā, ir pārpildītas ar apledojuma dēļ cietušiem cilvēkiem, ziņo LETA.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki slimnīcā nogādājuši 61 cilvēku, kas guvuši traumas uz slidenām ielām. Visbiežāk tika gūti roku, kāju, galvas un muguras ievainojumi.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas pārstāve Dagnija Džibite-Svarinska sacīja, ka otrdienas pēcpusdienā pacientu bija maz, bet vakarā pacientu skaits strauji pieauga – palīdzību meklēja vairāk nekā 100 cilvēku. Viņiem nācās piesaistīt papildu darbiniekus – jaunus iedzīvotājus.

28 cilvēki ar lūzumiem tika hospitalizēti – divreiz vairāk nekā parastā dienā. Četri pacienti tika pārvesti uz Rīgas 2. slimnīcu. Arī tur ir bijis pacientu pieplūdums, apstiprināja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis. Šai slimnīcai nācās pieņemt darbā arī papildu darbiniekus. Hospitalizēti tika 17 cilvēki, kas ir trīs reizes vairāk nekā parasti. 15 no viņiem paslīdēja uz ielas.

Pēc Petronisa teiktā, 80% traumu ir lūzumi. Cilvēkiem visbiežāk tiek lauzti rādiusa kauli, citas roku un potīšu daļas. Visbiežāk pēc palīdzības vēršas sievietes, kas vecākas par 45 gadiem.

Daži pacienti apgalvo, ka ir dzirdējuši par oranžo brīdinājumu, bet uzskata, ka tas uz viņiem neattiecas. Petronis aicināja cilvēkus ņemt vērā speciālistu ieteikumus.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: