Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 28 Sekunde(-s)

Šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja lems par grozījumiem Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumos, paredzot noteikt maksas ieviešanu Rīgas sabiedriskajās tualetēs.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, lai ierobežotu vandālismu Rīgas sabiedriskajās tualetēs, vairākas no tām plānots aprīkot ar maksājumu karšu termināļiem (POS).

Patlaban tualešu lietošanu bieži apgrūtina gan neapzinīgu līdzpilsoņu vandālisms, kā rezultātā tiek bojāti vai nozagti dažādi elementi un tualetes remonta laikā nav pieejamas, gan bezpajumtnieku ilgstoša uzturēšanās tajās un radītā netīrība. 

Lai risinātu šo problēmu, 17 tualetēs, kurās nav apkopēju-dežurantu, plānots uzstādīt POS termināļus, kas ļaus pakalpojumu saņemt, norēķinoties ar karti.

Ar POS termināļiem aprīkos tualetes Aldara parkā, 13.janvāra ielā pie Vaļņu ielas, Dailes teātra laukumā, Esplanādes parkā, Jāņa Asara ielā Grīziņkalnā, Jēkaba laukumā, Kobes dārzā, divas tualetes Kronvalda parkā – Kronvalda bulvāra pusē un pie Elizabetes ielas, divas tualetes Mežaparkā – Atpūtas alejā pie bērnu laukuma un Ostas prospektā, Nordeķu parkā, Radio ielā, Jaunielā pie Rātsnama, Turgeņeva un Gogoļa ielas skvērā pie Zinātņu akadēmijas, Vērmanes dārzā un Ziedoņdārza parkā.

Maksa par šo tualešu apmeklēšanu būs 50 centi. Šī summa izvēlēta, ņemot vērā gan cenu privātā sektora tualetēs Rīgā un kaimiņvalstīs, gan aprēķinus, lai iekasētie līdzekļi nosegtu POS termināļu uzturēšanas izmaksas.

Tāpat kā līdz šim, Rīgā bez maksas turpinās darboties lielākā daļa tualešu, tajā skaitā tualetes ar dežurantiem-apkopējiem Embūtes ielā Dzegužkalnā, Ernestīnes ielā Jaunatnes dārzā, Kr. Valdemāra ielā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Maskavas ielā pie Spīķeru kvartāla, Kokneses prospektā Mežaparkā, Miera dārza parkā, Pērnavas ielā Grīziņkalnā un Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī pie Bastejkalna.

Bez maksas būs pieejamas un sezonas laikā, tas ir, līdz 31.oktobrim galvaspilsētā darbosies 40 biotualetes, kas būs atkal pieejamas pavasarī. Tāpat līdz novembra beigām darbosies sešas sezonālās konteinertipa tualetes ar apkopējiem-dežurantiem, kuras arī būs izmantojamas bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Latvijas skolās notiks “Naudas diena”
Next post Otrdien vairāk līs Vidzemē un Ziemeļkurzemē