Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 20 Sekunde(-s)

Latvijas valsts neatkarība tika atjaunota pirms 33 gadiem, pasludinot Neatkarības deklarāciju, sacīja Valsts prezidents Egils Levits, uzstājoties militārajā parādē Alūksnē par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 33. gadadienai.

“Mēs cīnījāmies un atguvām neatkarību, ko mums atņēma svešas varas, un mūsu tauta atkal ir kļuvusi par savas zemes valdnieku,” sacīja prezidents.

Uzrunājot Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus, robežsargus, policistus, ugunsdzēsējus un glābējus, kā arī Jaunsargus un pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņus, Levits sacīja: “Kopā jūs aizstāvat Latvijas iedzīvotāju drošību un mieru, kopā jūs aizstāvat mūsu valsts brīvību un neatkarību – tas ir cēls un svēts uzdevums. Tā ir atbildīga misija, ko jūs godam pildāt.”

Valsts prezidents uzsvēra, ka Krievijas iebrukums Ukrainā parādīja, ka arī 21. gadsimta Eiropā ir nepieciešams ar militāriem līdzekļiem aizstāvēt savu dzimteni. Lojāli un labi apmācīti bruņotie spēki, kurus atbalsta iekšējie spēki un visa sabiedrība, ir mūsu aizsardzības pamats.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija jau 19 gadus ir NATO dalībvalsts, un sabiedrotie vairākkārt apliecinājuši, ka tiek aizstāvēts katrs alianses dalībvalsts teritorijas centimetrs. Atbalsts sabiedrotajiem ir pieaudzis un turpinās pieaugt, un “Latvija var justies droši,” sacīja prezidents.

Sabiedrības nacionālā apziņa, patriotiskais gars un bruņoto spēku motivācija spēlē tikpat lielu, ja ne lielāku lomu nekā modernā militārā tehnika, un karavīri ir ne tikai augsti kvalificēti profesionāļi, bet arī atbildīgi Latvijas pilsoņi, kuriem ir īpaša misija – aizstāvēt Latviju ne tikai kaujas laukā, bet arī ikdienā 24 stundas diennaktī, sacīja prezidents.

“Latvija ir stipra, pateicoties tās iedzīvotāju patriotismam un mīlestībai pret savu valsti. Mūsu visu vienotība ir varens spēks,” savas uzrunas noslēgumā sacīja Levits.

Parādē piedalījās arī NATO spēku karavīri Latvijā. Citu NATO valstu karavīri atbildēja uz prezidenta apsveikumu latviešu valodā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rīgas domes kārtējais ceļu “šedevrs” mulsina iedzīvotājus
Next post Kaislība ap Rīgas mazdārziņiem: Rīgas dome pievelk skrūves