Līdz 4 gadiem autiņos, līdz 6 ratos: kā “novecojušas” normas

Vēl pirms 10-15 gadiem sieviešu forumos turpinājās cīņas par tēmu, cik ilgi ļaut bērnam valkāt autiņbiksītes vai kurā laikā atradināt viņu no krūts, un tagad paši pediatri atzīst: normas ir patvaļīgas, un bērni… Un bērni vispār nevienam neko nedara.nedrīkst.

Katrai paaudzei ir savs normālā jēdziens. Vēl pagājušā gadsimta 60. gados sievietes strādāja uz lauka līdz galam, un tad tur dzemdēja. Mana vecmāmiņa dzemdēja manu mammu tieši uz virtuves galda. ”Man pat nebija laika nomazgāt rokas pēc darba,” teikts ģimenes stāstā. Tas šķiet traki, bet toreiz tas bija normāli: nebija grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, nebija atveseļošanās laika, nebija zīdīšanas. Darbs tika padarīts un atkal uz lauka, un bērns vecāko uzraudzībā gulēja, dzerot govs pienu.

Astoņdesmitajos gados situācija uzlabojās. Grūtnieces vispirms tika nosūtītas uz dzemdību namu, bet pēc tam – grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā. Sievietēm beidzot ir laiks zīdīt bērnus starp autiņbiksīšu mazgāšanu. Pēdējais radīja diskomfortu, tāpēc mammas jau agri sāka mācīt mazuli uz podiņa, dažkārt izmantojot pilnīgi nepedagoģiskas metodes.

“Es iedūru viņiem sejā slapjās zeķubikses un teicu: “Vai jums patīk? Nē?! Tāpēc man nepatīk to mazgāt,” mana tante atceras savu meitu audzināšanu šajā krāšņajā laikā.

2000. gados viņas meitenes uzauga tāpat kā citi Y paaudzes bērni. Dzīvokļos parādījās veļasmašīnas, naudas makos, autiņbiksītes un citas “importa” preces veikalos, taču tas nevienam nedeva laimi mātes stāvoklim. “Tik liels, un visi ir ratiņos”, “Joprojām autiņos? Stādiet, neesiet slinki!”, “Viņš ēd boršču, kāpēc viņam vajag pienu?” – Pieredzējušās sievietes it kā gribēja to labāko, bet tā vietā tikai kultivēja vainas sajūtu.

Bija vajadzīgs laiks, lai no tā atbrīvotos un saprastu: bioloģiskās normas nevar mainīt, bet kultūras normas ir “novecojušas” un novecojušas. Tālāk ir norādīts, kas no tā galu galā iznāca.

Pēdējo piecu gadu laikā autiņbiksīšu izmēru klāsts ir paplašinājies. Parādījās 0 izmērs (priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem) un XXL (tiem, kas sver virs 20 kg). Un lai kā slapjo bikšu aizstāvji šajā ziņā meklētu slepenu ražotāju sazvērestību, patiesībā viss ir daudz vienkāršāk: pieprasījums radīja piedāvājumu. Mūsdienu vecāki nevēlas tērēt savu laiku, lai slaucītu peļķes un nebeidzamu “urinēšanu” virs izlietnes, un kāpēc tas mokas, ja jūs nevarat apmānīt fizioloģiju.

Tagad ieteikumi ir citi: labāk pagaidīt līdz 2,5 gadiem, kad bērns iemācās kontrolēt savas vajadzības dienas laikā, un līdz 5 gadiem, kad var pamosties naktī. Autiņbiksītes šajā laikā palīdzēs ietaupīt nervu šūnas un matračus.

4 gadi 2 mēneši – vecums, kad bērns pats pilnībā atsakās no autiņbiksītēm

Iepriekš bērns tika atšķirts no mātes, tiklīdz viņš pārcēlās uz “kopīgo” galdu. Turpmāka barošana tika uzskatīta par nepiemērotu, jo pēc gada piens vairs nesatur derīgas vielas, un pats process tikai sabojā bērna sakodienu un garīgo veselību. Tomēr daudzos pētījumos nav atrasti pierādījumi, kas apstiprinātu šos apgalvojumus. Gluži pretēji, mātes piens tika atzīts par vērtīgāko produktu, un atšķiršanas laiks bija personīga izvēle, kas katram bērnam un viņa mātei jāizdara neatkarīgi.

Avots: dni.ru

2021. gadā Pasaules Veselības organizācija (PVO) iesaka barot bērnu ar krūti vismaz divus gadus. Turklāt Amerikas Ģimenes ārstu akadēmija (AAFP) uzsver, ka 2 līdz 7 gadi ir dabiskais vecums, kad bērni var atšķirt no mātes.

Lielākā daļa zīdaiņu pārtrauc barot ar krūti paši no 2 līdz 4 gadu vecumam.

Svarīga loma ilgstošas zīdīšanas normalizēšanā bija slavenībām, kuras atklāti paziņoja, ka plāno zīdīt pēc iespējas ilgāk.

Mūsdienu rati būtiski atšķiras no saviem priekšgājējiem: tie ir kompaktāki, manevrējamāki un ērtāki, tāpēc māmiņas nesteidzas no tiem šķirties. Un kāda steiga, ja bērns fiziski nav gatavs ilgi staigāt uz skolu, un nēsāt viņu “uz rokām” pašam izmaksā dārgāk.

Arī ražotāji netērē laiku, pielāgojoties vajadzībām. Katru gadu četrriteņu transportlīdzekļu kravnesība palielinās. Pirms pāris gadiem tirgū varēja atrast ratiņus ar maksimālo bērna svaru līdz 20 kg, un tagad tie piedāvā līdz 25.

4 gadu vecumā bērniem ratos kļūst garlaicīgi. Savukārt tie, kuriem ir jaunāki brāļi vai māsas, ar prieku brauc tajā līdz 6 gadu vecumam.

secinājumus

21. gadsimts mums diktē savus noteikumus, un, gatavojot šo materiālu, es tos labi iemācījos: vairs nav nekādu konvenciju. Tagad galvenais, lai mamma ir laimīga un bērns vesels, pat ja viņš ratos uz bērnudārzu brauc autiņos un vakariņās prasa zīdīšanu.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Psihologi ir izskaidrojuši, kāpēc mūsdienu bērni nespēj koncentrēties uz kādu uzdevumu

Līdz ar siltajām dienām Bērnu slimnīcā nonākuši vairāki bērni ar traumām

Vai bērns ir melis vai fantazētājs? Ko darīt, ja bērns melo

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk