Līdz rudenim, iespējams, neizdosies novērst postošās vētras sekas Dobeles novadā

0
(0)

Dobeles novadā pabalstos vētras radīto seku novēršanai līdz 1.septembrim jau izmaksāti 1,6 miljoni eiro, pēc tikšanās ar Bukaišu pagasta iedzīvotājiem sacīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (LZS).

Viņš informēja, ka patlaban iedzīvotājiem, kuru mājokļi cietuši 7.augusta vētrā, jau izmaksāts sākotnējais valsts atbalsts līdz 3000 eiro jeb līdz 20 eiro par kvadrātmetru. No otrdienas tiks sākts otrais posms – krīzes pabalstu izmaksa apmērā līdz 2500 eiro uz vienu mājokli tiem, kuri netiek galā ar sākotnējo pabalstu.

Gorskis sacīja, ka no Bukaišu pagasta kopumā tika saņemti 78 iesniegumi valsts atbalstam, pieņemti 43 lēmumi par izmaksu un atbalsts sniegts 54 cilvēkiem. Gorskis skaidroja, ka lēmumos var būt ietverti arī vairāki cilvēki, tāpēc to skaits ir mazāks.

Savukārt krīzes pabalstam pagastā saņemti 26 iesniegumi.

Gorskis sacīja, ka pamazām vētras seku novēršanas darbi virzās uz priekšu, lai gan daudzas cietušās ēkas vēl ir zem pagaidu plēves jumtiem, bet daži vēl nav ķērušies klāt. Vēl ļoti daudzām ēkām būšot jāuzliek jumti.

Arī pašvaldības uzņēmums “Dobeles namsaimnieks” apņēmies līdz septembra vidum savest kārtībā visas 27 vētrā cietušās daudzdzīvokļu ēkas.

Tāpat Gorskis skaidroja, ka varētu tikt iedarbināts arī trešais atbalsta posms, jo esošais juridiskais ietvars pabalstu ļauj izmaksāt tikai mājokļiem. Mazturīgākiem cilvēkiem var nākties palīdzēt savest kārtībā arī, piemēram, šķūnīšus vai garāžas, un šim nolūkam tiks izmantoti biedrībai “Tavi draugi” saziedotie aptuveni 23 000 eiro.

Vienlaikus Gorskis atzina, ka, visticamāk, līdz rudenim visu savest kārtībā vēl neizdošoties, tāpēc patlaban pagastos tiek apzinātas vajadzības un stāstīts par iespējām.

Jau ziņots, ka Dobeles novada pagastos notiks iedzīvotāju tikšanās ar domes vadību un atbildīgajiem speciālistiem par vētras radīto seku novēršanu.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus tikties ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Gorski, Sociālā dienesta, Juridiskās nodaļas un Būvvaldes speciālistiem, kā arī pagastu pārvaldes vadītājiem, lai pārrunātu vētras radīto seku novēršanas procesu.

Tikšanās laikā tiks sniegtas atbildes uz iedzīvotāju neskaidrajiem jautājumiem un informācija par jau paveikto, kā arī diskutēs par turpmākajiem soļiem, pauž pašvaldībā.

Pirmdien, 4.septembrī, tikšanās notika Bukaišu Tautas namā, otrdien, 5.septembrī – Augstkalnes pagasta pārvaldē, 6.septembrī – Naudītes skolā, 7.septembrī – Kaķenieku tautas namā un 8.septembrī – Kultūras namā Zelmeņos.

Kā ziņots iepriekš, Dobeles novada pašvaldībā aplēsts, ka 7.augusta negaisa un vētras postījumu novēršanai nepieciešamais finansējums varētu sasniegt pat 16,3 miljonus eiro.

Novadā cietušas vairāk nekā 1630 mājsaimniecības, kā arī nodarīts liels kaitējums lauksaimniecības uzņēmumiem un pašvaldības infrastruktūrai. Dobeles novadā 7.augusta vētrā sapostīto mājokļu atjaunošanai izmaksātā atbalsta kopsumma pārsniegusi vienu miljonu eiro.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »