Lasīšanas Laiks:46 Sekunde(-s)

Ukrainas bruņotie spēki ir saņēmuši visus Apvienotās Karalistes apsolītos tankus Challenger 2. Par to paziņoja Apvienotās Karalistes aizsardzības ministrs Bens Voliss (Ben Wallace) parlamenta sanāksmē.

Kas ir zināms
Apvienotās Karalistes aizsardzības vadītājs neprecizēja, cik tanki ir nosūtīti Ukrainai. Viņš teica, ka “visi tanki ir ieradušies Ukrainā”. Bens Voliss arī piebilda, ka Ukraina ir saņēmusi rezerves daļas un “daudz britu bruņumašīnu”.

Apvienotā Karaliste oficiāli paziņoja, ka tanki Challenger 2 Ukrainas bruņotajiem spēkiem tiks nodoti 2023. gada janvārī. Sākotnēji runa bija par 14 kaujas mašīnām. Divus mēnešus vēlāk Apvienotā Karaliste paziņoja, ka nosūtīs divreiz vairāk tanku, t. i., 28 vienības.

Aprīļa beigās atklājās, ka Apvienotā Karaliste ir nosūtījusi Ukrainai tūkstošiem munīcijas, tostarp zemkalibra lādiņus, kuriem ir vājināta urāna uzgaļi. To skaits nav precizēts.

Nobeigumā, šodien, 11. maijā, Ben Wallace oficiāli apstiprināja raķešu Storm Shadow jeb SCALP nodošanu Ukrainai. Tās ļaus veikt triecienus līdz pat 250 km attālumā (eksporta versija). To skaits nav norādīts.

Avots: Apvienotās Karalistes parlaments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Insider ir publicējis kvalitatīvus Moto Razr 40 Ultra preses attēlus: atveramais modelis ar lielu ārējo displeju
Next post Red Cat Holdings dāvina Ukrainai 200 jaunākos Teal 2 FPV dronus ar pasaulē labāko termokameru